Vali Erin’den “görevden affını” istediği iddiasına flaş açıklama
Haber
22 Kasım 2021 - Pazartesi 22:39 Bu haber 269 kez okundu
 
Vali Erin’den “görevden affını” istediği iddiasına flaş açıklama
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, seçim döneminde Suruç'ta yaşanan bir olay sonrası “görevden affını” istediği iddiasını yalanladı. Vali Erin, "Cumhurbaşkanımızla bu meyanda bir görüşmem olmadı" açıklamasında bulundu.
- Haberi
Vali Erin’den “görevden affını” istediği iddiasına flaş açıklama

ŞANLIURFA - Cumhuriyet Gazetesi’nde Barış Terkoğlu’nun bugünkü köşe yazısında Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşerek görevinden affını istediği öne sürdürüldü.

Konuya ilişkin Şanlıurfa Valiliği’nden açıklama yapıldı. Söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bugün bir gazetede yer alan 'Devlet mi kazanacak, çapulcular mı?' başlıklı köşe yazısı ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur:

İlimiz Suruç ilçesinde 2018 yılında meydana gelen ve dört kişinin hayatını kaybettiği olay ile ilgili olarak Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşüp 'görevden affımı' istediğim yönündeki ifadeler kesinlikle gerçeği yansıtmamakta olup, Sayın Cumhurbaşkanımızla bu meyanda bir görüşmem olmamıştır.
Söz konusu olayla ilgili başlatılan adli süreç ise halen devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

2018 yılında yapılacak seçimler öncesinde Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde Şenyaşar ailesi ile AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın akrabaları arasında çıkan kavgada, Şenyaşar ailesinden 3 kişi, Yıldız ailesinden de 1 kişi olmak üzere toplamda 4 kişi hayatını kaybetmişti.

 

BİHA

Kaynak: (AJANS URFA ) - AJANS URFA Editör: Mustafa ÇALIŞKAN
Etiketler: Vali, Erin’den, “görevden, affını”, istediği, iddiasına, flaş, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı