Vali Demirtaş, ‘’Direnen Filistin’’ Fotoğraf Sergisine Katıldı
Haber
02 Ağustos 2021 - Pazartesi 22:30 Bu haber 3154 kez okundu
 
Vali Demirtaş, ‘’Direnen Filistin’’ Fotoğraf Sergisine Katıldı
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş, Medya İşçileri Sendikası (Medya-İş) tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında Anadolu Ajansı (AA) fotoğraflarından oluşan "Direnen Filistin" başlıklı sergiye katıldı.
Siyaset Haberi
Vali Demirtaş, ‘’Direnen Filistin’’ Fotoğraf Sergisine Katıldı

Mardin Gazeteciler Cemiyetinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen sergiye Vali Demirtaş’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, Medya-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, Medya İşçileri Sendikası Genel Sekreteri Sinan Özer, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik ve çok sayıda davetli katıldı.

Serginin açılışında bir konuşma gerçekleştiren Vali Demirtaş, ‘’Hakikaten bugün Mardin’de tarihi bir an yaşıyoruz. Bir dönem Osmanlı topraklarında olan Filistin Devleti ve Filistinli kardeşlerimiz hakikaten büyük bir haksızlıkla karşı karşıyalar. Yüzyıllardan beri maalesef İsrail Devleti bir terör uyguluyor ve bu teröre karşı da çok ciddi bir mücadele var. Anadolu Ajansının çekmiş olduğu bu fotoğraflar inşallah yarın bir belge olarak karşılarına çıkacak. İnşallah İnsan Hakları Mahkemesi de bunları yargılayacak. Buna da yürekten inanıyorum. Her ne kadar batı ve Amerika da bunları görmemezlikten gelse dahi bir gün gelecek bunun hesabını onlar da ödeyecek. İsrail Devleti de ve onun yetkilileri de hesap verecektir. Filistinli kardeşlerimize buradan seslenmek istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve vatandaşları dün olduğu gibi bugün ve yarın da yanınızda olacak. Biz Filistinli kardeşlerimizi asla yalnız bırakmayacağız. Bunun için orada şehit düşenlere Allahtan rahmet diliyorum. Allah mekânlarını cennet eylesin. Ülkemizde de orman yangınlarında 7 şehidimiz var Rabbim mekânlarını cennet eylesin. Memleketimizde bir taraftan Corona ile mücadele ediyoruz bir taraftan da orman yangınları ile mücadele ediyoruz. Bu sorunları en kısa sürede çözeceğimizi düşünüyoruz. Mardinli hemşerilerimin bu güzel sergiyi gelip görmelerini istiyorum. Çünkü Kudüs Mardin’in kardeş şehridir. Hem mimarisi hem de ekolojik dengesiyle Mardin ile birbirine benzer özellikleri var. Buradan Kudüs ve Filistin’deki kardeşlerime selam gönderiyorum’’ diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Demirtaş,, ‘’Direnen, Filistin’’, Fotoğraf, Sergisine, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı