Uzmanlar tur teknesiyle vadiyi gezdi
Haber
25 Kasım 2021 - Perşembe 21:44 Bu haber 107 kez okundu
 
Uzmanlar tur teknesiyle vadiyi gezdi
Siverek Belediyesi, GAP Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Çalıştay’ına katılan bitki uzmanlarına Takoran Vadisi'ni gezdirdi.
- Haberi
Uzmanlar tur teknesiyle vadiyi gezdi

SİVEREK - Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen bitki uzmanları Takoran Vadisini gezdi.

 Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Koşar bitki uzmanlarına Takoran’a düzenlenen tekne turuyla Takoran’ı ve bölgenin tanıtımını yaptı.

 

HANDAN: “HERKESİN BU VADİYİ GÖRMESİNİ DİLİYORUM”

Bursa’dan Takoran gezisine katılan Eczacı Fatma Handan, “Şanlıurfa’da düzenlenen çalıştayın ardından Atatürk Barajı Fırat nehri üzerinde bulunan Takoran’da yağmurlu bir gün olmasına rağmen manzaranın Şanlıurfa’dan da farklı muhteşem bir bölge, çocukluğumun rüyalarını bugün görmüş oldum ve çok mutluyum, bizlere bu imkAnı tanıyan Siverek belediyesine çok teşekkür ediyorum. Herkesin Türkiye’de bu vadiyi görmesi diliyorum’’ dedi.

 

Geziye katılan Mehmet Gümüş ise, “Takoran Vadisini gezdik. Çok önemli bir yer. Buradan tüm toplumun faydalanması lazım. Buranın tanıtımı yapılması lazım, belediyemize teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı.

 

KOŞAR: “İLÇEMİZİ TANITMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ”

Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Koşar geziyle ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Türkiye’nin dört bir yanından Tarımsal üretimde faaliyet gösteren Tıbbi Aromatik bitkiler konusunda uzman kişileri Şanlıurfa’da düzenlenen çalıştayın ardından Siverek Belediyesi olarak bizde bölgemizin turizm bakımından yükselen değeri olan Takoran’da tekne gezisi düzenledik. Tekne gezimizin ardından Siverek Belediyesinde kendilerini ağırlayacağız, kendilerini Siverek’te görmekten Siverek’i gezdirmekten ve ilçemizi tanıtmaktan dolayı mutlu olduğumuzu belirtiyorum” diye konuştu.

Siverek temaslarının ardından bitki uzmanları Şanlıurfa’ya hareket etti.

 

BİHA

Kaynak: (AJANS URFA ) - AJANS URFA Editör: Mustafa ÇALIŞKAN
Etiketler: Uzmanlar, tur, teknesiyle, vadiyi, gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı