TDP’de Büyük Çatlak, Topluca İstifa Ettiler
Haber
27 Ekim 2021 - Çarşamba 18:04 Bu haber 881 kez okundu
 
TDP’de Büyük Çatlak, Topluca İstifa Ettiler
Mustafa Sarıgül’ün geçtiğimiz sene kurduğu Türkiye Değişim Partisi(TDP)’de bir ilin kurucu il başkanı ve kurucu ilçe başkanları topluca partiden istifa ederek başka bir partiye geçti.
Mardin Haberi
TDP’de Büyük Çatlak, Topluca İstifa Ettiler

TDP Mardin Kurucu İl Başkanı Aydın Songur ile Mardin’in tüm ilçe başkanları partisinden istifa etti.

 

İstifasını sosyal medya hesabından duyuran Songur, 13 yıldır Mustafa Sarıgül ile birlikte olduğunu ve bu kararın alınmasının kolay olmadığını söyledi.

 

TDP Mardin Kurucu İl Başkanı Aydın Songur, istifasını açıkladıktan sonra geçtiğimiz aylarda CHP’den ayrılarak Öztürk Yılmaz’ın kurduğu Yenilik Partisine geçtiğini, Öztürk Yılmaz’ın takdiri ile Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atandığını açıkladı.

 

 

Songur, istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Öncelikle hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Türkiye Değişim Partisi Mardin İl Başkanlığı görevimden tüm ilçe başkanlarım ve teşkilatım ile birlikte istifa ettiğimi burada sizlerle paylaşmak istiyorum. Demokratik kitle partisi olma yolunda çıktığımız bu süreçte parti içi huzursuzlukların baş göstermesi, adil bir yönetim anlayışının olmaması ve genel merkez nezdinde demokratik bir yapının olmaması nedeniyle istifa etmiş bulunmaktayız. Baskısız, çıkarsız ve riyasız bir siyasi yaşam sürmeyi istediğimiz için bu kararı almış bulunmaktayız. Bugüne dek kendimin inanmadığı bir şeye asla başkalarını da inandırmadım. Bundan böyle ben ve tüm yol arkadaşlarım her zaman olduğu gibi yine inandığımız yolda, gerçek demokrasinin egemen olduğu bir yapılanma içerisinde yer alacağız. Yeni bir uyanış vaktinin geldiğine inanıyorum. Düzeni değiştirmek yerine, yeni bir düzen kurmak gerektiğine inanıyorum. Adaletsiz düzeni baştan aşağı değiştirmek için bir dakika bile kaybedilmemesi gerekiyor. Bu nedenle siyasi yaşamıma Yenilik Partisi’nde devam edeceğimi burada sizlerle paylaşmak istiyorum. Genel Başkanımız Öztürk Yılmaz’ın takdiri ile Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atanmış bulunmaktayım. Bana bu şerefli görevi layık gören Genel Başkanımıza burada sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte çağdaş cumhuriyet değerlerini esas alarak yeni bir dönem için A'dan Z'ye yenilik hedefiyle canla başla çalışmaya devam edeceğime şeref namus sözü veriyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Seyfettin EKEN
Etiketler: TDP’de, Büyük, Çatlak,, Topluca, İstifa, Ettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı