Şehit Ali Gaffar Okkan Akademi Lisesi Kapılarını Öğrencilere Açıyor
Haber
09 Kasım 2021 - Salı 14:53 Bu haber 864 kez okundu
 
Şehit Ali Gaffar Okkan Akademi Lisesi Kapılarını Öğrencilere Açıyor
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, gençlere eğitim alanında destek sunmak amacıyla Şehit Ali Gaffar Okkan Akademi Lisesi’ni açıyor.
Eğitim Haberi
Şehit Ali Gaffar Okkan Akademi Lisesi Kapılarını Öğrencilere Açıyor

Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde ve ilçelerde çocuk ile gençlerin, eğitimde başarı grafiklerini yukarı taşımak için çalışmalarına yenilerini ekliyor.

 

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Yenişehir ilçesine bağlı Şehitlik mahallesinde gençleri 11 derslikli Şehit Ali Gaffar Okkan Akademi Lise ile üniversite sınavlarına ücretsiz hazırlayacak.

 

Akademi Lise’de alanında uzman eğitmenler, 12’inci sınıflara devam eden ve mezun olan öğrencilere Temel Yeterlilik Testi (TYT) Alan Yeterlilik Testleri (AYT) sınavlarına hazırlayacak,9,10 ve 11 sınıf öğrencilerine ise destek eğitimi verecek.

 

Üniversiteye hazırlık temel dersler saatleri dışında, öğrencilere soru çözme konusunda da yardımcı olacak olan yeni eğitim yuvasında, ayrıca gençlere yönelik 2021-2022 eğitim döneminde idare tarafından belirlenen takvim çizelgesinde Halk Oyunları, Din Kültürü, Akıl-Zeka Oyunları, Bilişim ve Müzik alanlarında etkinlikler düzenlenecek.

 

KAYITLAR BAŞLADI

 

Eğitim hizmetlerinin ücretsiz verileceği Akademi Lisesi’ne kayıtlar başladı.

 

TYT ve AYT kurslarından yararlanmak isteyen öğrenciler, kayıt için Yenişehir ilçesi Şehitlik mahallesi 70. sokak no:2 adresine gelerek bizzat başvuruda bulunabilecek.

 

Şehit Ali Gaffar Okkan Akademi Lisesi hakkında bilgi almak isteyenler, 0412 999 01 17 89 telefon numarasını arayabilecek.

Kaynak: Editör: Seyfettin EKEN
Etiketler: Şehit, Ali, Gaffar, Okkan, Akademi, Lisesi, Kapılarını, Öğrencilere, Açıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı