Şanlıurfa Müteahhitler Birliği’nden sert açıklama: “Tanımıyoruz”
Haber
20 Kasım 2021 - Cumartesi 22:15 Bu haber 321 kez okundu
 
Şanlıurfa Müteahhitler Birliği’nden sert açıklama: “Tanımıyoruz”
Şanlıurfa Müteahhitler Birliği, inşaat sektöründe artan maliyetler nedeniyle hiçbir girişimde bulunmadığını belirttikleri TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu‘nu hesaba almayacaklarını ve tanımayacaklarını kaydetti.
Gündem Haberi
Şanlıurfa Müteahhitler Birliği’nden sert açıklama: “Tanımıyoruz”

ŞANLIURFA -Şanlıurfa Müteahhitler Birliği, sosyal medya hesabı üzerinden sert açıklamalarda bulundu.

Birlik, yaklaşık bir yıldır inşaat sektöründe artan maliyetlere nedeniyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu‘nu topa tuttu.

 

Açıklamada Hisarcığlu’nun artan maliyetler karşısında bir şey yapamadığını ileri sürerek, hesaba almayıp ve tanımayacaklarının altını çizdi.

İnşaat sektörünün tek temsilci İnşaat Mütahitlik Konfederasyonu ve ona bağlı birlikler olduğu belirtilen açıklamada onun dışındaki hiç kimseyi tanımayacaklarına vurgu yapıldı.

Birlikten yapılan açıklamada, “Yaklaşık bir yıldır inşaat sektörünün maliyetlerini 100 200 varan zamlar da tek kelime açıklama yapmayan sayın Rifat Hisarcıklıoğlu  bundan böyle hesaba almıyor ve tanımıyoruz.

Yaklaşık 100.000 Mütahitin üye olduğu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu‘nun Bugüne kadar sektörün sorunlarla ilgili bir açıklama yaptığını Duydunuz mu? Sektörün bu kadar sorunu varken neden susuyorsunuz?

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin koltuğunu babanın çiftliği gibi kullanacaksın. Üyenin aidatını alacaksın ve ondan sonra kendi üyelerin sorunları için bir açıklama yapmayacaksın sen neyin başkanısın. İnşaat sektörünün sorunlarını görmezden gelen savunmayan mütahitin yanında yer almayan hiçbir kurum ve kuruluşu bundan sonra tanımıyoruz ve hesaba almıyoruz. İnşaat sektörünün tek temsilci İnşaat mütahitlik konfederasyonu ve ona bağlı birliklerdir onun dışındaki hiç kimseyi tanımıyor hesaba almıyoruz bundan sonra” denildi.

 

BİHA

Kaynak: (AJANS URFA ) - AJANS URFA Editör: Mustafa ÇALIŞKAN
Etiketler: Şanlıurfa, Müteahhitler, Birliği’nden, sert, açıklama:, “Tanımıyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı