“Paraya Değil Kitaba İhtiyacımız Var”
Haber
22 Ekim 2021 - Cuma 18:46 Bu haber 1197 kez okundu
 
“Paraya Değil Kitaba İhtiyacımız Var”
Yazar ve şair Devran Sinanoğlu'nun başlatmış olduğu "Sağlıklı Bir Gelecek İçin Kitap Okumalı ve Okutmalıyız" sosyal sorumluluk projesi kapsamında Diyarbakır'da 100 köy okulunun kütüphane ihtiyaçları karşılanıyor.
Eğitim Haberi
“Paraya Değil Kitaba İhtiyacımız Var”

Yazar Sinanoğlu, bu projede kimseden para istemediklerini sadece geleceğimiz olan çocuklara okuma kitapları ulaştırmak için tüm kesimlerden kitap talebinde bulunduğunu söyledi.

 

Projenin ana sponsoru olan iş insanı Ramazan Ava'nın Şehit Jandarma Astsubay Cengiz Tokur kütüphanesinin kurulmasında da destek olacağını vurgulayan yazar Sinanoğlu; "İş insanımız Sayın Ava'nın sponsorluğunda 20 binden fazla kitap ve 900 öğrenciye kırtasiye malzemelerini ulaştırdık. Açacağımız 100 kütüphanemiz olan Şehit Jandarma Astsubay Cengiz Tokur kütüphanesinin de ihtiyaçlarının çoğunu Ramazan Ava karşılayacak. Duyarlılığından dolayı çocuklarım adına kendisine çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

İş insanı Ramazan Ava ise konuyla ilgili şunları söyledi: " Toplumların karanlıktan kurtarıp, aydınlığa ulaştırmanın yolu onları doğru bilgiye ulaştırmaktır. Bizim de buradaki hizmet amacımız toplumumuzun geleceği olan, hepimizin umudu ve yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın bilgiye ulaşmalarını sağlamaktır. Kitaplar bilgi deposudur. Kelime hazinesidirler. Gayemiz çocuklarımızı bu bilgi deposuna, kelime hazinesine ulaştırmaktır" dedi.

 

Bu güne kadar roman, öykü, şiir ve çocuk kitabı olmak üzere toplam 10 kitap yazan ve kitaplarının gelirini çocuklar için harcayan yazar Sinanoğlu okulların kütüphane ihtiyaçlarının yanı sıra, öğrencilere kırtasiye ürünleri (çanta, defter, kalem vb.) Yardımında da bulunuyor. 

 

Yürüttüğü çalışmalar hakkında konuşan Sinanoğlu "bugüne kadar Diyarbakır genelinde 74 köy okulumuzun kütüphane ihtiyacını karşıladık. Bu bağlamda öğrenci kardeşlerimize 53 bin 730 kitap ulaştırdık. 2 bin 70 öğrencimize de kırtasiye yardımında bulunduk. Çalışmamız Diyarbakır'la sınırlı kalmayacak. Merkezi Diyarbakır olmak üzere diğer il ve ilçelerdeki köy okullarımıza da yardımcı oluyoruz. Şuana kadar Muş- Malazgirt ve Şanlıurfa-Siverek'e bağlı köy okullarımızın da kütüphane ihtiyaçlarını karşıladık/karşılıyoruz. Türkiye'nin dört bir köşesinden bize kitap geliyor. Hayırsever ve duyarlı insanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizim paraya değil, kitaba ihtiyacımız var. Bize yardımcı olmak isteyenler sosyal medyadan veya yeni açacağımız kütüphanemizin olduğu okula ulaşabilirler." şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Seyfettin EKEN
Etiketler: “Paraya, Değil, Kitaba, İhtiyacımız, Var”,
Yorumlar
Haber Yazılımı