Pandemide 22 Bin 829 Öğrenciye Kurs Verildi
Haber
11 Kasım 2021 - Perşembe 18:38 Bu haber 1445 kez okundu
 
Pandemide 22 Bin 829 Öğrenciye Kurs Verildi
Diyarbakır’da Eğitime Dost Belediye olarak söz ettiren Kayapınar Belediyesi, pandemi koşullarına rağmen eğitime olan desteğini sürdürdü.
Eğitim Haberi
Pandemide 22 Bin 829 Öğrenciye Kurs Verildi

2 yılda kendisine bağlı Bilgievleri, Engelsiz Yaşam Merkezleri, Kadın ve Evde Bakım biriminde başta eğitim olmak üzere açtığı diğer kurslarla binlerce öğrenciye hizmet veren Kayapınar Belediyesi’nin bu tavrı takdir topladı.

 

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç’un Belediyenin eğitime olan desteğinin artırılması yönünde verdiği talimatıyla birlikte özellikle TYT, AYT ve LGS kurslarının yanı sıra yeni kütüphanelerde açıldı.

 

Başta Cegerxwin Kültür Merkezindeki Şehit Öğretmen Neşe Alten ile mevcut kütüphanenin kapasitesi artırılarak, öğrencilerin istifade etmesine imkân sağlandı. Park 75’te de açılan kütüphaneden çok sayıda öğrenci yararlanıyor.

 

GÜNLÜK 250-500 ARASINDA ÖĞRENCİ FAYDALANIYOR

 

Yine Kayapınar Belediyesi’nin en büyük projeleri arasında yer alan Fuat Sezgin Kütüphanesi’nde 2 yıldır aktif olarak öğrenciler tarafından kullanılıyor. Günlük 250-500 arasında öğrenciye ev sahipliği yapan Fuat Sezgin Kütüphanesi’nin hemen yanına yapılan Aziz Sancar Çocuk Kütüphanesi’nin de aktif hale gelmesiyle birlikte sayının artması bekleniyor.

 

289 BRANŞTA 22 BİN 829 ÖĞRENCİ

 

Kayapınar Belediyesine bağlı 7 adet bilgi evi, 2 adet engelsiz yaşam merkezi, Cegerxwin Kültür Merkezi, Ali Gaffar Okkan Spor Yerleşkesi ile Kreş ve Gündüz Bakım Evinde ve Fuat Sezgin Kütüphanesinde 2019 ile 2021 yılları arasında açılan 289 kurstan 22 bin 829 öğrenci yararlandı.

 

ENGELLİ ÖĞRENCİLER DE UNUTULMADI

 

Kayapınar Belediyesi Huzurevleri ve Musa Anter Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki açılan kurslardan 100’ü engelli, 185’i engelsiz olmak üzere 285 öğrenci yararlandı.

 

750 ÖĞRENCİYE ÇEŞİTLİ BRANŞLARDA SPOR KURSLARI VERİLDİ

 

Bu arada, Belediyenin en büyük spor yatırımlarından biri olan Ali Gaffar Okkan Spor Yerleşkesinde açılan Yaz spor kursları kapsamında 750’ye öğrenciye voleybol, basketbol, futbol, hentbol ve tenis branşlarında 750 öğrenci kurs verildi.

Kaynak: Editör: Seyfettin EKEN
Etiketler: Pandemide, 22, Bin, 829, Öğrenciye, Kurs, Verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı