Öğrencilerden Koç’a Sevgi Gösterisi
Haber
08 Kasım 2021 - Pazartesi 14:16 Bu haber 2055 kez okundu
 
Öğrencilerden Koç’a Sevgi Gösterisi
Haftanın bir günü Kayapınar ilçesindeki bir okulu ziyaret eden ve yine ilçede öğrenim gören lise son sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç, bugün Şehit Jandarma Üsteğmen Tevfik Pehlivan Ortaokulunu ziyaret etti.
Diyarbakır Haberi
Öğrencilerden Koç’a Sevgi Gösterisi

Sınıfları gezen Başkan Koç, öğrencilere kitap okumaları yönünde tavsiyelerde bulundu. Ziyaret sonrası okul bahçesinde toplanan öğrenciler, Başkan Koç’a yönelik sevgi gösterilerinde bulundu.

 

Diyarbakır’da ‘Eğitime Dost’ Belediye Kayapınar Belediyesi’nin ilçede eğitim ve öğretime yönelik destekleri hız kesmeden devam ederken, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç’un okul ziyaretleri ve öğrencilerle buluşmaları da sürüyor.

 

Başkan Koç, belirli aralıklarla düzenlediği okul ziyaretleri ve öğrenci buluşmaları kapsamında bugün Şehit Jandarma Üsteğmen Tevfik Pehlivan Ortaokulunu ziyaret etti. Sınıfları tek tek gezerek, öğrencilerle bir araya gelen Başkan Koç, kitap okumaları yönünde tavsiyelerde bulundu.

 

İlçedeki ilk ve ortaokul ve liselerde ilk ders saatinin 15 dakikasını kitap okuma saati olarak belirlenmesi talimatını veren Başkan Koç, ziyaret ettiği okullarda öğrencilere sık sık kitap okuma tavsiyelerinde de bulunmayı ihmal etmedi. Öğrenciler de kitap okuma tavsiyesini yerine getirdiklerini dile getirdi.

 

Eğitimin önemine vurgu yapan Başkan Koç, Belediye ve Kaymakamlık olarak eğitime her zaman destek vereceklerini söyledi.

 

Başkan Koç ziyaret sonrası okul bahçesinde büyük bir sürpriz ile karşılaştı. Bahçede toplanan onlarca öğrenci alkışlarla Başkan Koç’a sevgi gösterisinde bulundu. Koç, bu sevgiye karşılık öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra okuldan ayrıldı.

Kaynak: Editör: Seyfettin EKEN
Etiketler: Öğrencilerden, Koç’a, Sevgi, Gösterisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı