Midyat’ta marketlere yönelik fiyat denetimleri sürüyor
Haber
29 Aralık 2021 - Çarşamba 12:13 Bu haber 866 kez okundu
 
Midyat’ta marketlere yönelik fiyat denetimleri sürüyor
Mardin’in Midyat ilçesinde Midyat Belediyesi zabıta ekiplerinin, marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik, tarihi geçmiş ve etiket denetimleri devam ediyor.
Midyat Haberi
Midyat’ta marketlere yönelik fiyat denetimleri sürüyor

İlçedeki marketlerde kontroller yapan zabıta ekipleri, fiyat ve etiket denetiminin yanı sıra ürünlerin raf ile kasa fiyatlarını da karşılaştırdı.

 

Bu kapsamda zincir marketler başta olmak üzere, satılan her türlü ürünün tarihi geçmiş, fiyat ve kasa karşılaştırması ve diğer kurallara uygunluk konularında zabıta ekipleri  inceleme yaptı.

 

Alışveriş sepetine farklı ürünler koyarak kasaya giden ekipler, etiket fiyatları ile kasadaki fiyatların eşleşip eşleşmediğini karşılaştırdı.

 

Midyat Belediyesi Zabıta Müdürü Ahmet Bayar, denetimlerde ilgili kanuna aykırı iş ve işlem yaptığı tespit edilen firmalar hakkında idari işlem uygulanacağını belirtti.

 

Belediye olarak her alanda denetim ve kontrolleri sıkı bir şekilde gerçekleştirmekte olduklarını ifade eden  Bayar, tespit ettikleri firmalar hakkında işlem yapmakta olduklarını, vatandaşların bu konuda içlerinin  rahat olmasını

 

Marketlerde alışveriş yapan vatandaşlar ise, denetimlerin sürmesini istediklerini  ve denetimlerden memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.

Kaynak: (EMİDYAT ) - EMİDYAT HABER Editör: Süleyman TUNÇ
Etiketler: Midyat’ta, marketlere, yönelik, fiyat, denetimleri, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı