Mardin Valisi Demirtaş: “Tüm İhalelerimizi Şeffaf Bir Şekilde Yapıyoruz”
Haber
05 Ocak 2022 - Çarşamba 19:08 Bu haber 722 kez okundu
 
Mardin Valisi Demirtaş: “Tüm İhalelerimizi Şeffaf Bir Şekilde Yapıyoruz”
Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, merkez ve kırsal mahalle muhtarları ile bir araya geldiği toplantıda tüm ihalelerin şeffaf bir şekilde yapıldığını söyledi.
Mardin Haberi
Mardin Valisi Demirtaş: “Tüm İhalelerimizi Şeffaf Bir Şekilde Yapıyoruz”

Mardin Valiliği Dara Toplantı Salonu'nda Mardin Merkez Muhtarlar Dernek Başkanı Mehmet Bakay'ın da aralarında bulunduğu 18 merkez mahalle muhtarı ile bir araya geldi.

 

Mardin Valisi Demirtaş toplantıda yaptıkları çalışmalardan, Mardin tarihinden ve son dönemlerde artan Covid-19 vakalarını konuştu.

 

"HEM KENDİMİZİ HEM DE VATANDAŞLARIMIZI MUHAFAZA ETMEYE YÖNELİK HAREKET ETMELİYİZ"

 

Son günlerde açıklanan Covid vakalarına değinen Vali Demirtaş, Muhtarlara aşı konusunda uyarılarda bulunarak; "Son günlerde açıklanan vakalara baktığımızda ülke genelinde bir yükseliş görüyoruz. Onun için vatandaşlarımız ile doğrudan irtibat halinde olan siz değerli muhtarlarımızın biraz daha dikkatli ve duyarlı olmasında fayda görüyorum. Hem kendimizi hem de vatandaşlarımızı muhafaza etmeye yönelik hareket etmeliyiz." dedi.

 

"YAPTIĞIMIZ TÜM İHALELERİMİZİ KAMU VİCDANININ RAHAT ETMESİ AÇISINDAN ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE YAPIYORUZ"

 

Mahalle muhtarlarının istek, öneri ve taleplerini de dinleyen Vali Demirtaş, "Geride bıraktığımız 2021 senesinde hem merkez hem de kırsalda kalan bölgelerde hatırı sayılır asfalt çalışması yaptık. Bu sene de yapılmayan noktaları programımıza ekledik. En kısa sürede hem asfalt çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz hem de yeni alternatif yollar için çalışmalarımızı hızlandıracağız.  Yaptığımız tüm ihalelerimizi kamu vicdanının rahat etmesi açısından şeffaf bir şekilde yapıyoruz. Buna özellikle dikkat ediyoruz." ifadelerini kullandı.

 

Konuşmasına Tarihi Mardin şehrinin sit alanında bulunan evlerin sokak sağlıklaştırma projesine devam ettikleri dile getiren Demirtaş, "Tarih, turizm ve tarım açısından çok önemli bir kente sahibiz. Bunun bilinciyle çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. İlçelerimiz de birer birer doğalgaza kavuşuyor. Allah nasip ederse vatandaşlarımızın isteğine ve yararına olan çalışmalarımız devam edecektir." diye konuştu.

Kaynak: Editör: Seyfettin EKEN
Etiketler: Mardin, Valisi, Demirtaş:, “Tüm, İhalelerimizi, Şeffaf, Bir, Şekilde, Yapıyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı