MARDİN VALİSİ DEMİRTAŞ STK’LARLA BİR ARAYA GELEREK YAPTIKLARI VE YAPACAKLARI ÇALIŞMALARI PAYLAŞTI
Haber
23 Eylül 2021 - Perşembe 02:29 Bu haber 634 kez okundu
 
MARDİN VALİSİ DEMİRTAŞ STK’LARLA BİR ARAYA GELEREK YAPTIKLARI VE YAPACAKLARI ÇALIŞMALARI PAYLAŞTI
Mardin’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelen Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, kentte yapmış oldukları çalışmalardan söz edip yapmayı düşündükleri ve yapım aşamasındaki projeler hakkında bilgi verdi.
Mardin Haberi
MARDİN VALİSİ DEMİRTAŞ STK’LARLA BİR ARAYA GELEREK YAPTIKLARI VE YAPACAKLARI ÇALIŞMALARI PAYLAŞTI

Mardin genelinde çok sayıda STK temsilcileri ve basın mensuplarının katılım gösterdiği toplantıda konuşan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, katılımcılara hitaben ”Mezopotamya Ovası’na hakim konumu, gastronomisi, zengin tarihi, doğal güzellikleri, kültürel ve turistik değerlerinin yanı sıra tarım ve ticarette de bölge ve ülke ekonomisine ciddi katkıları olan bir kent olduğumuzu biliyor; potansiyelimizi daha da arttırarak, ilimizi cazibe merkezi haline getirmek ve markalaştırmak için çalışmalarımızı da hızla sürdürüyoruz.” dedi.

 

Henüz olgunlaşma aşamasında olan projelere STK’ları da dahil etmek istediklerini belirten Demirtaş “Bu meyanda; sivil toplum kuruluşlarımızın, derneklerimizin, vakıflarımızın, muhtarlarımızın ve kanaat önderlerimizin yürüttüğü çalışmaları, Mardin'imizin gelişimi, değişimi ve dönüşümü başta olmak üzere huzur, güven ve kardeşlik ikliminin geliştirilmesinde, birlik ve beraberliğimizin arttırılmasında fevkalade anlamlı buluyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

STK temsilcileriyle yapacakları görüş alış-verişlerinin önemli olduğunu dile getiren Demirtaş, Mardin genelinde yapılan ve yapımı devam eden projeler hakkında bilgi vererek şunları söyledi:

 

“Göreve başladığımızdan beri 19 projeyi tamamladık ve 26 projemiz de devam ediyor. Yani bugüne kadar toplam ihalesi yapılmış 45 yatırımımız var. Ayrıca ihale sürecinde olan 8 yatırımımız var ve 31 adette projelerimiz hazırlanıyor. Bugüne kadar 485 Milyon TL yatırım yaptık.”

 

Verdiği bilgilerden sonra yapılan ya da yapımı devam eden projeleri sıralayan Demirtaş “Mesela yaklaşık 7 Milyon 600bin TL yatırımla ‘Mini Mardin’ projemiz var. Gelecek yıl bitmesi planlanan bu proje ile Mardin’e güzellik katacaktır. Kızıltepe Cumhuriyet Meydanı sokak sağlamlaştırması projemiz ile halkımız orada çok daha rahat bir şekilde gezebilecekler. Artuklu’ya iki katlı bir otopark yapıyoruz. İnşallah bu projemizde yakın bir zamanda bitireceğiz. Bu projemizle turizm kenti olan şehrimizde trafik problemimizi çözmeyi hedefliyoruz. Şu ana kadar Mardin genelinde 632 kilometrelik asfalt döktük. Allah nasip ederse bu rakamı bu sene 800 kilometreye çıkartmak istiyoruz.” dedi.

 

Demirtaş, Mardin’in Savur ilçesinde yaptıkları su kanallarından, Nusaybin ve Kızıltepe’de yapılan çarşılardan, kent genelinde otomatik sulama ve damlama yöntemiyle büyük bir meblağın önüne geçtiklerini söyleyerek diğer ilçelerde de devam eden ve bitirilen projeleri paylaştı.

 

Toplantı basına kapalı olarak STK temsilcileri ve Demirtaş arasında soru-cevaplı istişare ve bilgilendirme ile devam etti.

Kaynak: (İLKHA) - İlke Haber Ajansı Editör:
Etiketler: MARDİN, VALİSİ, DEMİRTAŞ, STK’LARLA, BİR, ARAYA, GELEREK, YAPTIKLARI, VE, YAPACAKLARI, ÇALIŞMALARI, PAYLAŞTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı