Mardin Artuklu Üniversitesi "Destek Masası"ndan misafirhanelere yerleştirilen öğrencilere ziyaret
Haber
02 Ekim 2021 - Cumartesi 22:36 Bu haber 839 kez okundu
 
Mardin Artuklu Üniversitesi "Destek Masası"ndan misafirhanelere yerleştirilen öğrencilere ziyaret
Kalacak yer bulamadıkları için geçici olarak misafirhanelere yerleştirilen Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencilerini, üniversite yetkilileri tarafından oluşturulan "Destek Masası" ziyaret etti.
Eğitim Haberi
Mardin Artuklu Üniversitesi

Mardin Valiliği ve Mardin Artuklu Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen geçici barınma mekânlarının tesis edilmesi hizmeti ile süreç içerisinde öğrencilere büyük kolaylık sağlandı ve 2020-2021 öğretim yılında Artuklu Üniversitesi'ni tercih ederek yerleşen öğrencilerin barınma sorunları büyük oranda giderildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi'nin "Destek Masası" ekibi, yurt, otel ve misafirhanelere yerleştirilen öğrencileri ziyaret etti.

Ziyaret sonrası Destek Masası yetkililerinden aktarılan bilgiye göre, bir hafta gibi kısa bir sürede 760 öğrencinin çeşitli konaklama yerlerine yerleştirildiği ve yerinde yapılan incelemelerde öğrencilerden çok olumlu dönütlerin alındığı bildirildi.

Yerleşme işlemlerinin tam ve eksiksiz olmasına dikkat eden ekip, çalışmaların sonuçlarını irdelediklerini ve çeşitli konularda da öğrencilere rehber olduklarını belirtti.

Mardin Valiliği ve Mardin Artuklu Üniversitesi yetkilileri, tesis edilen bazı geçici barınma binalarının kalıcı hale getirilmesi için resmi süreçlerin başlatıldığını ve çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği bilgisini paylaştı. (İLKHA)
 

Kaynak: (İLKHA) - İlke Haber Ajansı Editör: Mustafa ÇALIŞKAN
Etiketler: Mardin, Artuklu, Üniversitesi, "Destek, Masası"ndan, misafirhanelere, yerleştirilen, öğrencilere, ziyaret, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı