KÜDEN’DEN NAZLIAKA’YA YAPILAN SALDIRIYA KINAMA
Haber
03 Eylül 2021 - Cuma 14:03 Bu haber 2613 kez okundu
 
KÜDEN’DEN NAZLIAKA’YA YAPILAN SALDIRIYA KINAMA
Çanakkale'de yurt gezisine çıkan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve beraberindeki CHP Kadın Kolları üyelerine saldırı girişiminde bulunulmasına Diyarbakır’dan tepki.
Siyaset Haberi
KÜDEN’DEN NAZLIAKA’YA YAPILAN SALDIRIYA KINAMA

CHP Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Behiye Küden, Nazlıaka ve partilileri ezme girişiminde bulunulmasına tepki göstererek yapılan saldırıyı kınadı.

 

Nazlıaka ve beraberindeki CHP Kadın Kolları üyelerine saldırı girişiminde bulunulmasına sert tepki gösteren Başkan Küden; “Kadın Kolları Genel Başkanımız Aylin Nazlıaka hanımefendiye ve diğer kadın kolları üyelerimize öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kadın Kolları Genel Başkanımız Aylin Nazlıaka'nın Çanakkale'ye yaptığı ziyaretteki saldırı girişimini kınıyoruz. Bu zihniyetlerin "Bunlar daha iyi günleriniz! Durun bakalım başınıza daha neler gelecek?" anlayışından beslendiğini çok iyi biliyoruz. Siyasetçilerin görevi halkı ayrıştırmak değil, birleştirmektir. Bizler halka kin ve nefret tohumları eken anlayışı reddediyor, ayrılığın, gayrılığın olmadığı bir Türkiye'yi inşa etmek için çalışıyoruz. Kadınların en ön saflarda yürüyen örgütlü mücadelesinden korkuyorlar, korksunlar! Biz kadınlar coşkun akan sular gibiyiz. Baskı ve şiddet ile bizi durduramazsınız. İlk seçimlerde bu saldırgan ve ayrıştırıcı zihniyeti ülkemizden söküp atacağız” ifadelerini kullandı.

 

HABER: SEYFETTİN EKEN

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜDEN’DEN, NAZLIAKA’YA, YAPILAN, SALDIRIYA, KINAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı