KIRTASİYECİLER: ZİNCİR MARKETLERDE KIRTASİYE ÜRÜNLERİ SATILMASIN!
Haber
28 Ağustos 2021 - Cumartesi 21:59 Bu haber 719 kez okundu
 
KIRTASİYECİLER: ZİNCİR MARKETLERDE KIRTASİYE ÜRÜNLERİ SATILMASIN!
Okulların açılmasına sayılı günler kala bütün hazırlıklarını bitiren kırtasiyeci esnafı, zincir marketlerde kırtasiye malzemelerinin satılmasına tepki gösteriyor.
Eğitim Haberi
KIRTASİYECİLER: ZİNCİR MARKETLERDE KIRTASİYE ÜRÜNLERİ SATILMASIN!

Zincir marketlerin kendi alanları dışına çıkarak her türlü ürünü sattığını belirten Batman’daki kırtasiyeci esnafı, marketlerin kırtasiye malzemesi satmasının işlerini büyük oranda düşürdüğünü söyledi.

 

Salgın sürecinde satış yapmayarak ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden esnaf, her yıl okul sezonunda yaşadıkları bu soruna yetkililerin kalıcı çözüm bulmasını istedi.

 

6 Eylül tarihinde okulların açılacak olmasının kendilerini sevindirdiğini dile getiren esnaf, tüm hazırlıklarını tamamladıklarını kaydetti.

 

“DEVLETİN BU KONUDA YASA ÇIKARMASINI İSTİYORUZ”

 

Kırtasiyelerde market ürünleri satılmadığı gibi marketlerde de kırtasiye ürünlerinin satılmamasını isteyen kırtasiyeci esnafı Mikail Yıldırım, şunları söyledi; “11 yıldır kırtasiye işletiyorum. Yaklaşık 2 yıldır pandemiden dolayı iş yapamadık. En son Milli Eğitim Bakanı 6 Eylül’de okulların açılacağını söyledi. Bizde geçen iki yıl içerisinde elimizde kalan ürünlerimiz ile birlikte bir kısım daha da ürün alarak hazırlıklarımızı yaptık. Yalnız çok büyük bir sıkıntımız daha devam etmektedir. Zincir marketlerin kırtasiye ürünlerini satmaları bizim için sıkıntı oluyor. Nasıl ki kırtasiyeciler marketlerdeki gıda ürünlerini satamıyorsa, marketler de kırtasiye ürünlerini satmamalı. Devletin bu konuda yasa çıkarmasını ve sorunumuza kalıcı bir çözüm bulmasını istiyoruz.”

 

“ZİNCİR MARKETLERİN KIRTASİYE ÜRÜNLERİ SATMASI BİZİ ÇOK KÖTÜ ETKİLEMEKTEDİR”

 

Zincir marketlerde kırtasiye ürünlerinin satılmaması gerektiğini belirten bir diğer kırtasiye işletmecisi Hamit Bulut, “Kırtasiye sektörü olarak iki seneye yakındır pandemiden dolayı bayağı sıkıntılar yaşadık. Birçok ödememizi yapamadığımız için bazı mallarımızı iade etmek durumunda kaldık. Kırtasiye sektörü olarak salgın sürecinden bu kadar kötü etkilenmemizin üzerine zincir marketlerin kırtasiye ürünleri satması bizi çok kötü etkilemektedir. Hatta bazı küçük esnaflarımızın iflasına bile neden olmaktadır.” şeklinde konuştu.

 

“ZİNCİR MARKETLER ELLERİNİ KIRTASİYE ÜRÜNLERİ ÜZERİNDEN ÇEKSİNLER”

 

Kırtasiye sektörünün sıkıntı yaşadığı salgın sürecinde zincir marketlerin hiç ara vermeden çalıştığını ifade eden Bulut, mağdur oldukları bu süreçten sonra zincir marketlerinin kırtasiye ürünlerini satmaması gerektiğini söyledi. Bulut, “Yeni sezon için bütün hazırlıklarımızı yaptık. Kırtasiye sektörümüz salgın sürecinde çok sıkıntılar yaşadı. Marketler ise hiç ara vermeden tam kapasite ile çalıştılar. Bu yüzden zincir marketlerin ellerini kırtasiye ürünleri üzerinden çekmelerini istiyoruz. Şayet bu sezonda da beklediğimiz satışı yapamazsak birçok kırtasiyeci esnafı iflas edecektir. Yetkililerden ricamız marketlerin sadece gıda ve temizlik ürünleri satmalarını ve onun haricinde başka bir şey satmamalarıdır. Özellikle kırtasiye ürünleri üzerinde durmalarını istiyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: (İLKHA) - İlke Haber Ajansı Editör:
Etiketler: KIRTASİYECİLER:, ZİNCİR, MARKETLERDE, KIRTASİYE, ÜRÜNLERİ, SATILMASIN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı