HÜDAPAR’DAN CHP’Lİ BELEDİYEYE TEPKİ
Haber
10 Eylül 2021 - Cuma 12:58 Bu haber 4286 kez okundu
 
HÜDAPAR’DAN CHP’Lİ BELEDİYEYE TEPKİ
HÜDA PAR AR-GE Başkanı Cens’ten CHP’li Edremit Belediyesine tepki.
Siyaset Haberi
HÜDAPAR’DAN CHP’Lİ BELEDİYEYE TEPKİ

Balıkesir'in Edremit ilçesinde ÇYDD tarafından düzenlenen törende çarşafa hakaret edilmesine sert tepki gösteren HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Cens, bunun bir “nefret gösterimi” olduğunu söyleyerek “nankörler” nitelemesinde bulundu.

 

Balıkesir'in Edremit ilçesinde CHP’li Edremit Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından düzenlenen Edremit'in işgalden kurtuluş töreninde büyük bir skandala imza atıldı. Dernek tarafından çarşaf giyindirilmiş bir genç kız zincire vuruldu. Sonrasında üstündeki çarşafı atan ve beyaz bir kıyafetle Türkiye bayrağı açan genç kızın güya özgürlüğü simgelediği iddia edildi.

 

HÜDA PAR AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Cens, yaşanan çirkin olaya sert tepki gösterirken “İstiklal Mücadelesinde cepheye sosyetik kıyafetiyle mermi taşıyan; Fransız’a, Yunan’a direnirken vals yapan nenelerinizin fotoğrafları vardı da biz mi görmedik?” sorusunu yöneltti.

 

Cens, “Balıkesir’in CHP’li Edremit Belediyesi ve ÇYDD’nin düzenlediği nefret gösterimi. Lan nankörler!!! İstiklal Mücadelesinde cepheye sosyetik kıyafetiyle mermi taşıyan; Fransız’a, Yunan’a direnirken vals yapan nenelerinizin fotoğrafları vardı da biz mi görmedik?” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HÜDAPAR’DAN, CHP’Lİ, BELEDİYEYE, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı