HÜDA PAR Midyat ilçe Başkanlığından bayramlaşma programı
Haber
22 Temmuz 2021 - Perşembe 15:17 Bu haber 1195 kez okundu
 
HÜDA PAR Midyat ilçe Başkanlığından bayramlaşma programı
HÜDA PAR Midyat ilçe Başkanlığı düzenlediği bayramlaşma programıyla halk ile bayramlaştı
Siyaset Haberi
HÜDA PAR Midyat ilçe Başkanlığından bayramlaşma programı

Kurban Bayramı münasebetiyle HÜDA PAR Midyat ilçe Başkanlığının yeni binasında düzenlenen bayramlaşma programına HÜDA PAR Trakya Bölgesinden sorumlu Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Çanakkale il Başkanı Abdulbaki Yeşilmen de katıldı.
Salgın nedeniyle uzun bir aradan sonra Bayramlaşma programında bir araya gelen partili üye ve gönüllüler hasret giderdi.
Programda bir konuşma yapan HÜDA PAR Midyat ilçe Başkanı İsa Altunkaynak, Kurban ve bayramın Müslümanlar açısından önemine dikkat çekti.

Altunkaynak, “Uzun bir aradan sonra bizleri tekrar bir araya getiren Rabbimize şükürler olsun. Evet gerçekten malum salgından dolayı kaç bayramdır böyle bir ortamdan mahrum kaldık. İslam’ın önemli şiarlarından olan Kurban Bayramını idrak etmek için bir araya geldik. Gerçekten bayramlar, birlik ve beraberliğin, kardeşliğin,muhabbetin ve sevginin doruk noktasına ulaştığı İslam’ın en önemli şiarlarından bir tanesi. Ama maalesef İslam alemi olarak, her gün belik onlarca kardeşimizin kanları oluk oluk akmakta,ve şehid olmalarına tanık oluyoruz. Kurban adanmaktır. İbrahim Aleyhisselam’dan beri bize teslim edilen bu güzel ibadeti yerine getirmek için öncelikle bilinç ve şuur ön planda olması lazım. Aksi takdirde küresel haydutların tasallutundan kendimizi koruyamayız.”şeklinde konuştu.

 Bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR Trakya Bölgesinden sorumlu Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Çanakkale il Başkanı Abdulbaki Yeşilmen ise şunları aktardı:

“HÜDA PAR olarak halkı bir arada tutan ortak değerlere hassasiyet göstermekteyiz”
“ Kurban şuur ve bilinçtir. Kurban İslami bir şiardır. Kurban İbrahim Aleyhisselam’ın tevhid dininin sembolüdür. Bu şuur ve idrak ile bu ibadeti yerine getirdiğimiz zaman altında çok daha güzel hasletler yerleşecektir. Bu şuur tabi ki bizim kardeşliğimizi pekiştirir, yardım bilincimizi artırır, sosyal yardımlaşmayı en üst dereceye çıkarır. Bu kurban ibadetinin yerine getirilmesi her ne şekilde olursa olsun en büyük şiarı ayakta tutmak demektir. Bizim bu bir araya gelişimiz başka hayırlara vesile olmaktadır.Dolayısıyla HÜDA PAR olarak özellikle mukaddesatlarımıza ibadetlerimize , özellikle halkı bir arada tutan ortak değerlere daha bir hassasiyet göstermekteyiz ve bunu ayakta tutmak için gayret ve çaba halindeyiz. Bayram sevinç günlerimizdir. Bu sevinç günlerimizi, ziyaretler ve sıla-i rahim yaparak bu sevinçleri paylaşıyoruz. İşte bu idrak ile yapılan bayramlaşma ziyaretleri  ibadet hükmünde Allah (Celle celalühü) bizden kabul edecektir. Bizlere Kurbanı ve bayramı lütfeden Allah’a sonsuz hamdü senalar olsun.  Rabbim bu Kurban ve Bayram ile yeryüzünde ve İslam coğrafyasındaki tüm kardeşlerimizin yüreklerine sağlam bir güç ve güvenlik nasip etsin. Onları muhafaza eylesin. Ve huzurlu nice bayramları bizlere nasip eylesin.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından konuklara tatlı ve şeker ikramı yapıldı.
Daha sonra parti binası önünde gönül selamıyla bayramlaşma yapılmasıyla program son buldu.
 
 
Kaynak: Editör: Süleyman TUNÇ
Etiketler: HÜDA, PAR, Midyat, ilçe, Başkanlığından, bayramlaşma, programı,
Yorumlar
Haber Yazılımı