HALK ÖZEL HASTANELERE MAHKUM EDİLEREK FAHİŞ FATURALARLA KARŞI KARŞIYA BIRAKILIYOR
Haber
23 Eylül 2021 - Perşembe 15:48 Bu haber 1010 kez okundu
 
HALK ÖZEL HASTANELERE MAHKUM EDİLEREK FAHİŞ FATURALARLA KARŞI KARŞIYA BIRAKILIYOR
Deva Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, yaptığı yazılı açıklamada, Batman’ın sağlık alanında ülkenin en geri kalmış illerinden biri olduğunu iddia etti.
Sağlık Haberi
HALK ÖZEL HASTANELERE MAHKUM EDİLEREK FAHİŞ FATURALARLA KARŞI KARŞIYA BIRAKILIYOR

Batman’da vatandaşların günlerce randevu kuyruğunda beklediğini belirten İl Başkanı Müjdeci, “Batman’a kazandırılan hastanede doktor yok, hemşire yok, yatak yok, muayene yok, ameliyat yok ve sıra yok. Bununla birlikte birçok kat tamamen kaderine terk edilmiş durumda. Yeni yapılacak 500 yataklı hastanenin de kapasitesinin yetersiz olduğu ortadadır. Ayrıca araştırma hastanesinin 9 yılda bitirildiği bir ortamda, yapılması planlanan bu hastanenin kaç yılda bitirileceği tam anlamıyla muamma. Batman’a atanan 71 doktorun ise sadece ve sadece 6’sı uzman. Dolayısıyla yaraya hiçbir merhem olmadı.” dedi.

 

“EVDE YA ÖLMEYİ YA DA KENDİ KENDİNİZE İYİLEŞMEYİ BEKLİYORSUNUZ”

 

Vatandaşların, dahiliye ve kadın doğum bölümlerinde bile 5-6 gün sonrasına randevu bulabildiğini vurgulayan Müjdeci, şöyle devam etti; “Eskiden hastane kuyruklarında sıra beklenirken, şu anda beklenecek bir sıra bile yok. Evde ya ölmeyi ya da kendi kendinize iyileşmeyi bekliyorsunuz. Doktor sayısının eksikliği sebebiyle oluşan yoğunluk ve doktorların maaşlarındaki alım gücünün yerlerde sürünmesi nedeniyle mevcut doktorlar ya özel hastanelere ya da yurt dışına gitti. Batman’da ciddi bir hastalığı olan vatandaşlarımız Diyarbakır, Gaziantep ve Elazığ illeri arasında mekik dokuyor.”

 

“YÜZDE 200 FARK İSTENİYOR”

 

Birçok branşta kamu hastanelerinde doktorların bile olmadığını ileri süren Müjdeci, “Zaten yoksulluk, sefalet ile boğuşan vatandaş en küçük hastalığında bile yüzde 200 farkların istendiği özel hastanelere mahkûm edilerek fahiş faturalar ile karşı karşıya bırakılıyor. Bu ülkenin yoksul ve biçare vatandaşlarının varlığından dahi haberdar değiller. Türkiye’ye sağlıkta çağ atlattığını iddia edenleri Batman’daki kamu hastanelerinde tedavi olmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (İLKHA) - İlke Haber Ajansı Editör:
Etiketler: HALK, ÖZEL, HASTANELERE, MAHKUM, EDİLEREK, FAHİŞ, FATURALARLA, KARŞI, KARŞIYA, BIRAKILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı