Genç Bilişimci, Sosyal Medya Güvenliğiyle İlgili Kitap Yazdı
Haber
08 Ekim 2021 - Cuma 09:01 Bu haber 853 kez okundu
 
Genç Bilişimci, Sosyal Medya Güvenliğiyle İlgili Kitap Yazdı
Diyarbakırlı genç bilişimci Ramazan Ekmedi, bilişim alanında yaptığı çalışmaları toparlayıp kitap haline getirdi.
Kültür Sanat Haberi
Genç Bilişimci, Sosyal Medya Güvenliğiyle İlgili Kitap Yazdı

Daha önce Apple isimli dev teknoloji şirketinin güvenlik açığını bulup ödül kazanan genç, Sosyal Medya Güvenliği ve Kullanımı adıyla yazdığı kitabının ilk baskısı piyasaya çıktı.

 

Sosyal medyanın güvenilir bir mecra olmadığını ve sürekli bir değişim ve dönüşüm halinde olan teknolojinin insan hayatına günden gne girdiğini belirten Ekmedi; “Günümüzde internet ortamındaki tuzakları kitabımda bir bir anlatıp sosyal medya hakkında bilgilere değindim. Sosyal medya hesaplarımızı nasıl güvende tutmamız gerektiğini anlatan kitabım sayesinde insanlar artık mağdur olmayacak. Ayrıca kişisel bilgilerin korunması hakkında da bilgiler var. Adınıza açılan sahte bir hesabın size ne kadar zarar verebileceği veya çalınan hesaplarınız üzerinden neler yapılabileceği hakkında detaylı bilgilere kitabımda yer verdim. Kitabımı çıkarırken sosyal medyayı milletimizin daha güvenli ve daha etkili kullanmasına katkı sağlamayacak bilgilere yer verdim. Kitabımda insan mühendisliği taktiği uygulayan kötü niyetli hackerlardan korunma yollarının neler olduğunu da dile getirdim” dedi.

 

 

“İNSAN BEYNİ TUHAF BİR ALGORİTMAYA SAHİPTİR.”

 

Sosyal medyanın genelde insanların kullanabildikleri, paylaşım yapabildikleri her mecrayı içerisine aldığını belirten Ekmedi; “Sosyal medya kavramı Facebook, Twitter, WhatsApp, İnstagram, Snapchat, Tiktok ve Telegram gibi pek çok alan yerini kapsar. İnsan beyni tuhaf bir algoritmaya sahiptir. Sosyal medya kullanımı tehlikeli sonuçlar doğurabilir, örneğin kötü niyetli birileri fotoğraflarınızı kullanarak adınıza sahte bir hesap açarak sizleri mağdur edebilir. Mağdur olmamanız için kendi hayatımdan esinlenerek günlük sosyal medya kullanımı ve dikkat etmeniz gerekenleri sizlerle paylaşmak istedim” ifadelerini kullandı.

 

HABER: SEYFETTİN EKEN

Kaynak: Editör: Seyfettin EKEN
Etiketler: Genç, Bilişimci,, Sosyal, Medya, Güvenliğiyle, İlgili, Kitap, Yazdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı