Fenomenler çekmiş
Haber
15 Kasım 2021 - Pazartesi 22:24 Bu haber 275 kez okundu
 
Fenomenler çekmiş
İstanbul'da bir işletmede Arap erkek turiste elleriyle yemek yediren kadın çalışanın görüntüleri sosyal medyada Türk kadınını aşağıladığı gerekçesiyle tepki toplamıştı. Kadınlardan özür dileyen işletme sahibi videonun kendileri tarafından değil müşterileri olan sosyal medya fenomenleri tarafından çekildiğini açıkladı.
- Haberi
Fenomenler çekmiş

Sosyal medyada geçtiğimiz hafta yayımlanan bir videoda Arap erkek turiste, kadın bir çalışan tarafından yemek yedirildiği görüntüler vatandaşlar tarafından kadını aşağıladığı gerekçesiyle tepki toplamıştı.

Videonun çekildiği Öz Ciğerci Abe, yaşananlardan dolayı kadınlardan özür dilerken söz konusu içeriğin reklam veya başka bir amaçla kendileri tarafından kayda alınmadığını bildirdi.

Öz Ciğerci Abe'den yapılan açıklamada videodaki kişilerin TikTok fenomeni olan müşterileri Mustafa Yabaş ve Nazan Tutal olduğu belirtildi.

“BİZİ SEVENLERDEN VE KADINLARDAN ÖZÜR DİLİYORUZ”

İşletme yöneticisi Mazlum Toğçu, işletmelerinin hedef gösterildiğini belirterek, şunları ifade etti:

“Basında çıkan haberlerde sanki firmamızda çalışan kadınlar gelen müşterilere elleriyle yemek yedirip bir şeyler içirdiği, hizmet verdiği seklinde bir haber ve paylaşımlar yapılmıştır. İşletmemizi bu şekilde karalayan bu haber ve paylaşımların altında işletmemizin marka değerine saldıran, işletmemize, ortaklarına ve diğer bir kısım çalışanlarımıza hakaretvari yorumlar yapılmıştır. Söz konusu videodaki oynayan fenomenler Mustafa Yabaş ve Nazan Tutal gittiği çoğu mekanda benzer içerikte videolar çekmektedir. Yabaş’ın ve Tutal’ın sosyal medya hesapları incelendiğinde bu şekilde videolarının olduğu tespit edilip gerçek net bir şekilde anlaşılacaktır.”

Haksızlığa maruz kaldıklarını ileri süren Toğçu, "Olayın bizimle bir ilgisi olmamasına rağmen böyle bir olayın içinde ismimizin yer almasından dolayı bizi sevenlerden ve tüm kadınlardan özür diliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

 

BİHA

Kaynak: (AJANS URFA ) - AJANS URFA Editör: Mustafa ÇALIŞKAN
Etiketler: Fenomenler, çekmiş,
Yorumlar
Haber Yazılımı