Entübe Olan Hastaneye Yapılan Doğru Atamalar Meyvesini Vermeye Başladı
Haber
20 Ekim 2021 - Çarşamba 20:44 Bu haber 1358 kez okundu
 
Entübe Olan Hastaneye Yapılan Doğru Atamalar Meyvesini Vermeye Başladı
Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olan Doç. Dr. Muhammet Asena'nın yeniden göreve başlamasıyla entübe olan hastane, yeniden nefes almaya ve ayağa kalkmaya başladı.
Sağlık Haberi
Entübe Olan Hastaneye Yapılan Doğru Atamalar Meyvesini Vermeye Başladı

Birkaç ay öncesine kadar adı ‘Skandallar Hastanesi’ olarak anılan SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bugünlerde temizlik hizmeti, dezenfektan çalışması ile hastane çevresinde yapılan çalışmalarla adından söz ettiriyor.

 

Başhekim Doç. Dr. Muhammet Asena'nın yokluğunda birçok doktorun hastaneden ayrıldığı ve yine birçok branş doktorlarının yönetim boşluğu ve huzursuz olması nedeniyle özel hastanelere geçtiği hastanede Asena’nın dönüşü hastanede fark edilir hale geldi.

 

Başhekim Asena’nın göreve başlamasıyla birlikte yaptığı idari değişiklikler hastanenin işleyişine de olumlu yansıyarak meyvesini vermeye başladı. Hastanenin bu kadar kısa sürede değişim ve dönüşüm yaşamasında Başhekim Asena’nın Kalite ve Destek Hizmetleri Müdür Yardımcısı Muhammed Beybur’u hastanede tekrar yönetici yapmasının etkisi olduğu gözlendi.

 

 

“7/24 SAHADALAR VE SÜREKLİ HASTANE DENETLENİYOR”

 

Başhekim Asena'nın talimatları neticesinde disiplinli bir yöneticilik yapan Beybur’un mesai mefhumu gözetmeden 7/24 sahada olması, rutin bir şekilde her gece acil girişi, poliklinik girişi, sürüntü alanı önü, idare girişini sabunlu sularla yıkatıp dezenfekte ettirmesi, her pazar günü belediye ile koordineli bir şekilde belediye araçları ile hastane çevresini yıkatması da hastanenin bu kadar kısa sürede değişmesinde etkisi oldu.

 

Vatandaşa hizmet noktasında yapılan değişikliklerin meyvesini verdiği hastanedeki değişimin bununla sınırlı kalmayacağı da öğrenildi.

 

“YAPILACAK ÇALIŞMALARIN AÇILIŞI YAPILACAK”

 

Yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde bu çalışmalar başhekimin kendi gayreti ve kurumlar arası diyalogları neticesinde olmuş ve önümüzdeki süreçte de bu diyaloglar sayesinde hastanede şu çalışmaların yapılacağı belirtildi; “Hastane girişi komple kaldırılıp yenilenecek. Belediyeyle program dâhilinde hastane girişinde olan caminin altına hastaneye tedavi olmaya gelen ve gelecek olan vatandaşların çocukları için kreş yaptırılacak. Hastane camisine 2 bin metre kare halı serilecek. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde hastanenin arkasında hasta yakınları için bir misafirhane yapılacak. Bunlar Başhekim Bey’in kendi gayreti ve belediyeyle yapmış olduğu çalışmalardır” denildi.

 

 

HASTANE İLK KEZ BU KADAR TEMİZ VE DENETİMDEN GEÇTİ

 

Edinilen bilgilere göre hastaneye geçen haftalarda Kamu Hastanelerinden bir ekip tarafından denetim gerçekleşmiş ve geçmiş denetimlere oranla yıllardır denetimden geçmeyen hastanenin tarihinde ilk kez bu kadar temiz olduğu ve yüzde 90 civarında hastanede olumlu bir değişim olduğu gözlenmiş olup hastane yönetimi ile personeller birlikte takdir edilmiştir.

Kaynak: Editör: Seyfettin EKEN
Etiketler: Entübe, Olan, Hastaneye, Yapılan, Doğru, Atamalar, Meyvesini, Vermeye, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı