Diyarbakır Sağlığında Flaş Gelişmeler
Haber
15 Aralık 2021 - Çarşamba 01:28 Bu haber 1889 kez okundu
 
Diyarbakır Sağlığında Flaş Gelişmeler
Diyarbakır’da sağlık sektöründe yapılan yeni atamalar gündeme bomba gibi düştü.
Sağlık Haberi
Diyarbakır Sağlığında Flaş Gelişmeler

ÖZEL HABER: SEYFETTİN EKEN

 

Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin’in bir sürü rakipleri olmasına rağmen Sağlık Bakanlığı tarafından başarılı olduğu gerekçesiyle yeniden atanırken, Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sedat Özkul da Sağlık Bakanlığı tarafından başarısız olduğu gerekçesiyle görevden alınıp yerine KBB Uzmanı Dr. Günay Kozan atandı.

 

“DİYARBAKIR’A DAHA İYİ HİZMETLER SUNMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

 

Dr. Cihan Tekin, atamayla ilgili yaptığı açıklamada; “Bizim temel amacımız Diyarbakır’a hizmettir. Bu noktada bakanlığımızın bizi tekrar bu göreve layık görmesi mutlu etti. İnşallah Diyarbakır’a daha iyi hizmetler sunacağız. İnşallah iyi olur, rabbim utandırmasın” dedi.

 

“ÖZKUL’UN ALINMASINDA HİZMETSİZLİK ETKEN OLDU İDDİASI”

 

Yıllardır Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi Başhekimi olarak görev yapan Dr. Sedat Özkul, görevden alınarak daha önce SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kulak Burun ve Boğaz (KBB) uzmanı olarak görev yapan Dr. Günay Kozan atandı. Geçtiğimiz aylarda meydana gelen doktor istifaları, hastanede artan mobbingden dolayı personelin çalışamaz hale geldiği ve bu durumun da vatandaşların hizmet görememesine neden olmasının Dr. Özkul’un görevden alınmasında etkili olduğu iddia edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyarbakır, Sağlığında, Flaş, Gelişmeler,
Yorumlar
Haber Yazılımı