Diyarbakır OSB’de, Prefabrik Yapı Üretimi Başladı
Haber
11 Ocak 2022 - Salı 14:23 Bu haber 1079 kez okundu
 
Diyarbakır OSB’de, Prefabrik Yapı Üretimi Başladı
Diyarbakır'da 1996 yılında inşaat sektöründe hizmet vermeye başlayan Ölmez Beton Yapı Elemanları Firması, hazır beton ve prefabrik yapı elemanları üretimini de yapmaya başladı.
Ekonomi Haberi
Diyarbakır OSB’de, Prefabrik Yapı Üretimi Başladı

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi 2'nci etapta, 70 bin metrekarelik alanda beton üretimine başlayan Ölmez Beton Yapı Elemanları Firması, inşaat sektöründeki ihtiyaca cevap vermek için hazır beton ve prefabrik yapı elemanları üretimine başladı.

 

Firmanın Proje Müdürü Ali ihsan Özsözgün, kısa süre önce başlayan üretim ve inşaat çalışmaları hakkında detaylı bilgiler vererek, "bu yılki üretim kapasitemiz 25 bin ton yani 80 bin metrekare. 2023 ve sonraki yıllarda ise üretim kapasitemiz 75 bin tona çıkacak bu da 240 bin metrekare demektir. İnşaat çalışmalarına başladığımız alanımız 4 bin 400 metrekare, fabrika alanı ise 6 bin metrekaredir. Bu yılın Haziran ayından sonra fabrika alanı 24 bin metrekareye çıkacaktır. Fabrikamızda, 12 adet kolon, 4 adet kiriş, 4 adet oluk, 4 adet oluk, 4 adet aşık kirişi, 16 adet arakat kirişi, 4 adet plak taşıyıcı kalıpları mevcut. Şu an 45 kişinin çalıştığı fabrikada, Haziran ayından itibaren 140 kişi istihdam edilmiş olacak. 24 saat beton üretimi ve buhar kürü yapılacak. Doğu ve Güneydoğu'nun en büyük prefabrik üretim tesisi olacak. 4.3 megawat güneş enerjisi tesisi kurarak, doğalgaz ile yapılan buhar kürü yerine çevreci enerji ile plakalı eşanjörlü buhar üretimi yapılarak çevreye duyarlı imalat yapılacaktır" dedi.

Kaynak: Editör: Seyfettin EKEN
Etiketler: Diyarbakır, OSB’de,, Prefabrik, Yapı, Üretimi, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı