Diyarbakır’ın Eğitim Camiasında Bomba Gelişme
Haber
22 Ocak 2022 - Cumartesi 14:31 Bu haber 890 kez okundu
 
Diyarbakır’ın Eğitim Camiasında Bomba Gelişme
Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü görevden alındı.
Eğitim Haberi
Diyarbakır’ın Eğitim Camiasında Bomba Gelişme

Antalya’dan Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Yüksel Arslan görevinden alındı.

 

Arslan’ın görevden alınmasıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken yerine Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Diyarbakır’ın yeni İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandığı öğrenildi. Arslan’ın yerine atanan Küçükali’nin Trabzon kütüğüne kayıtlı olması ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in memleketinde görev yapan biri olarak Diyarbakır’a atanması dikkat çekti.

 

GEÇTİĞİMİZ AYLARDA ASLİ KADROSUNU ALMIŞTI

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğüne vekaleten bakan Arslan, 10 Aralık tarihinde asaleten atanarak kadrosunu almıştı.

 

“KIZAĞA ÇEKİLDİ”

 

Arslan, Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınmasının ardından bakanlıkça merkeze alınarak kızağa çekildiği ve Bakanlıkta koordinasyon biriminde görev yapacağı öğrenildi.

 

 

MURAT KÜÇÜKALİ KİMDİR?

 

10.06.1973’te Trabzon’un Sürmene ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sürmene’de tamamladı. 1996’da 19 Mayıs Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliğini bitirdi. Aynı yıl Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak Malatya’da göreve başladı. 2004’te Samsuna atandı. 2011’den itibaren Zile’de öğretmenlik ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptı. 05/11/2018 tarihinden itibaren İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

ARSLAN: "BAKANLIĞIMIZIN TAKDİRİDİR"

 

Görevden alınmasıyla ilgili görüştüğümüz müdür Arslan, şu açıklamayı yaptı; "Bakanlığımızın takdiridir. Nerede olursak olalım, işimizi yapmaya çalışacağız. Milli Eğitim Bakanlığı'nda koordinasyon biriminde çalışacağım."

 

ÖZEL HABER: SEYFETTİN EKEN

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyarbakır’ın, Eğitim, Camiasında, Bomba, Gelişme,
Yorumlar
Haber Yazılımı