DİYARBAKIR OSB'DE 2076 ÇALIŞAN AŞILANDI
Haber
18 Ağustos 2021 - Çarşamba 18:47 Bu haber 798 kez okundu
 
DİYARBAKIR OSB'DE 2076 ÇALIŞAN AŞILANDI
1 milyonuncu doz aşı uygulanan Diyarbakır'da, Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) 2076 doz Covid-19 aşısı uygulandı.
Sağlık Haberi
DİYARBAKIR OSB'DE 2076 ÇALIŞAN AŞILANDI

Diyarbakır'da tüm Kamu Hastaneleri, Dicle Üniversitesi Hastaneleri, Özel Hastaneler, Aile Sağlığı Merkezleri,İlçe Sağlık Müdürlükleri, Toplum Sağlığı Merkezleri ve Alışveriş Merkezlerinde (AVM) aşı uygulaması devam ederken mobil ekipler de aşı talebinde bulunan fabrikalarda aşılama çalışması yürütüyor.

 

Diyarbakır OSB'de faaliyet gösteren 20’den fazla fabrikada aşı kampanyasına destek verdi.

 

 

"HAYDİ DİYARBAKIR AŞIYA"

 

Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, başlatılan aşı seferberliği sonrası Diyarbakır'da aşıya olan talebin arttığını söyledi.

 

 

Son dönemde artan vakalar sonrası vatandaşların aşıya olan talebinin arttığını söyleyen Tekin, "Kentin birçok noktasında, AVM ve kırsal mahallelerde kurulan mobil aşı uygulama noktalarında aşı olmayan vatandaşların aşı olmaları sağlanıyor” dedi. Ülkemizde oluğu gibi ilimizdede hasta sayısı maalesef artış göstermekte olduğunu kaydeden Dr. Tekin; “Hastanede yatan hastaların yüzde 90’ıaşı hakkı tanımlanmış ancak aşılarınıyaptırmayan kişilerdenoluşmakta.Toplumsal bağışıklık sağlamak için vatandaşlarımızın %70'inin aşılanması gerekiyor. Bunun için sağlık çalışanlarımız büyük bir özveri ve gayretle çalışıyor. Vatandaşlarımızın da en kısa sürede en yakın aşı uygulama noktasına gelerek aşılarını yaptırmalarını rica ediyorum.HAYDİ DİYARBAKIR AŞIYA!” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DİYARBAKIR, OSB'DE, 2076, ÇALIŞAN, AŞILANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı