DİYARBAKIR İL SAĞLIK MÜDÜRÜ KENDİ ÇOCUKLARINA 1. DOZ AŞILARINI YAPTI
Haber
10 Eylül 2021 - Cuma 15:11 Bu haber 975 kez okundu
 
DİYARBAKIR İL SAĞLIK MÜDÜRÜ KENDİ ÇOCUKLARINA 1. DOZ AŞILARINI YAPTI
Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, 17 ve 15 yaşındaki oğullarına 1. doz aşılarını kendi elleriyle yaparak vatandaşlara aşılanma çağrısında bulundu.
Sağlık Haberi
DİYARBAKIR İL SAĞLIK MÜDÜRÜ KENDİ ÇOCUKLARINA 1. DOZ AŞILARINI YAPTI

Korona virüs salgınıyla etkin bir mücadelenin yapıldığı Diyarbakır’da aşılama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

 

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kentin farklı noktalarına kurulan aşı uygulama noktalarında aşı hakkı tanımlanmış vatandaşlara randevusuz Covid-19 aşısı yapılırken, okullarda aşı uygulaması Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, oğulları 17 yaşındaki Yusuf Ziya ve 15 yaşındaki Batuhan’a 1. doz aşılarını kendi elleriyle yaparak vatandaşlara aşılanma çağrısında bulundu.

 

 

Aşı hakkı tanımlanan tüm vatandaşları aşı olmaya davet eden Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin; “Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında salgına karşı toplumsal bağışıklığın kazandırılması için başlanan aşı programına göre 15 yaş üstü ve kronik hastalığı olan 12 yaş üstü gençlerimizin aşılanması süreci başladı. Gençlerimize örnek olması ve ailelerimizin bu konuda daha hassas davranmalarını teşvik etmek için oğullarım aşı yaptırmak istediklerini söyledi. Ben de aşılarını kendim yapmak istedim. Ülkemizin geleceği olan gençlerimizin eğitimlerine devam edebilmeleri için hemşehrilerimizin aşılarını yaptırarak tedbirlere (maske, mesafe ve hijyen) uymaları büyük önem taşımaktadır.

 

İlimizin çeşitli noktalarında kurduğumuz aşı uygulama noktaları ve mobil ekiplerimizle vatandaşlarımıza randevusuz aşı yapıyoruz. Toplumsal bağışıklığın kazanılması için tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

 

HABER: SEYFETTİN EKEN

Kaynak: Editör:
Etiketler: DİYARBAKIR, İL, SAĞLIK, MÜDÜRÜ, KENDİ, ÇOCUKLARINA, 1., DOZ, AŞILARINI, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı