DBB’den Miniklere İtfaiye Eğitimi
Haber
01 Ekim 2021 - Cuma 21:40 Bu haber 2062 kez okundu
 
DBB’den Miniklere İtfaiye Eğitimi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası nedeniyle, Kayapınar İtfaiye Grubu’nda öğrencileri ağırlayarak itfaiyenin görevleri ile ilgili eğitim verdi.
Diyarbakır Haberi
DBB’den Miniklere İtfaiye Eğitimi

İtfaiye Daire Başkanlığı, her yıl 25 Eylül-1 Ekim arasında kutlanan İtfaiye Haftası dolayısıyla Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı Kadın Yaşam Merkezlerinde okul öncesi eğitim gören minik öğrencileri Kayapınar İtfaiye Grubu’nda ağırladı.

 

İtfaiye ekipleri, minik misafirlerine itfaiye araçlarını tanıtarak yangın çeşitleri, itfaiyenin görevleri, yangın söndürmede kullanılan kıyafet, araç ve malzemelerle ilgili eğitim verdi.

 

Eğitim programında itfaiye ekipleri, yangın nedir, nasıl ortaya çıkar, söndürmede kullanılan araçlar, itfaiyenin görevleri ve yangın çeşitleri hakkında bilgi verdi. Öğrencilerin yangın durumunda ne yapmaları gerektiğini anlatan ekipler, miniklerden gelen soruları da yanıtladı. Eğitimin ardından İtfaiye ekipleri, öğrencileri itfaiye araçlarına bindirerek yangına gitme ve su sıkma tatbikatı yaptı.

 

İTFAİYE ARAÇLARI İLE ŞEHİR TURU YAPILDI

 

İtfaiye Daire Başkanlığı, ayrıca İtfaiye Haftasına dikkat çekmek için itfaiye araçlarıyla şehir turu düzenledi. Kayapınar İtfaiye Grubu’ndan başlatılan şehir turu, 75 Metrelik Yol, Fırat Bulvarı, Diclekent Bulvarı’ndan devam ederek Kayapınar İtfaiye Grubu’nda sona erdi.

Kaynak: Editör: Seyfettin EKEN
Etiketler: DBB’den, Miniklere, İtfaiye, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı