“Çocuklara Karne Hediyesi”
Haber
22 Ocak 2022 - Cumartesi 15:17 Bu haber 1269 kez okundu
 
“Çocuklara Karne Hediyesi”
Diyarbakırlı yazar ve şair Devran Sinanoğlu çocuklar için yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ile sık sık gündeme gelirken, bu defa çocuklara karne hediyesi verdi.
Eğitim Haberi
“Çocuklara Karne Hediyesi”

Yazdığı kitapların gelirini çocuklar için başlatmış olduğu "Sağlıklı Bir Gelecek İçin Kitap Okumalı ve Okutmalıyız" projesi kapsamında Diyarbakır'da 100 köy okulunun kütüphane ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak ve "Bu Kış Kalpler Üşümesin" projesi kapsamında ise ihtiyaç sahibi ailelere kışlık giyecek yardımı kapsamında kitaplarını gelirini bağışlayan yazar Sinanoğlu cuma günü karne heyecanı yaşayan çocuklara hediyelerini verdi.

 

Karacadağ bölgesindeki köylerde okuyan çocuklara bot, pantolon ve kitap hediye ederken, Sur ve Dicle ilçesindeki öğrencilere ise çanta, kırtasiye ürünlerini ve kitap hediye ettiler.

 

Konuyla ilgili konuşan yazar Sinanoğlu "En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır, çocuklarımız da bizim geleceğimizin teminatıdır. Onları ne kadar kaliteli yetiştirirsek o seviyede geleceğimiz de kaliteli olmuş olur.

 

Her şeyin başında eğitim gelir. Siz çocuklarınızı sağlıklı bir şekilde eğitirseniz, doğruyu ve yanlışı onlara küçük yaşta şiyar ettirirseniz bu çocuklar sizden aldığı o kültürel köklerin üstünden filizlenirler. Eğitim aşısını küçük yaşta alan çocuklar, büyüdüklerinde ise çizgilerini değiştirmezler. Canlılara zarar vermenin doğru olmadığını hele ki insanların ölümüne sebep olmanın çok daha kötü ve ağır bir vicdani yük olduğunu, hakkı olmayan bir şeye el uzatmanın haram ve hak gaspı olduğunu vs. anlamış olurlar. Bizim de amacımız bu doğrultuda ailesine, memleketine ve ülkesine faydalı bireyler yetiştirmektir. Bu vizyon ve misyon doğrultusunda bugüne kadar 88 köy okulumuza 64 bin 500 kitap ve 3000 kırtasiye ürünlerini ulaştırdık. Bunu tanı sıra 170 bot ve 30 pantolonu da çocuklarımıza dağıttık. Her iki sosyal sorumluluk projesi kapsamında kimseden para almadık ve almıyoruz da çocuklarımıza yardımcı olmak isteyen iyi niyetli insanlar varsa bizlere kitap, kırtasiye ürünleri, bot, mont, pantolon ve kazak gönderebilirler." Şeklinde konuştu.

 

İş insanı Ramazan AVA " Çocuklara çok şey borçluyuz. Kirli dünyamızda temiz kalan ve yarınlarımızın sigortası olan çocuklarımıza çok şey borçluyuz. Eğitim konusunda her birey işe önce kendi çocuğundan başlayabilir. Ve imkanı olan herkes çocuklara katkı sunabilmelidir. Topluma karşı duyarlılığı için sayın Devran Sinanoğlu'na teşekkür ediyorum. O ve düşünce insanının kıymeti bilinmelidir. Burdan çocuklarımız için başta Diyarbakırlı olmak üzere iş insanlarına, esnaflar, tüccarlara ve hayırseverlere seslenmek istiyorum. Bu tür toplumsal projelere destek olun." Şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Seyfettin EKEN
Etiketler: “Çocuklara, Karne, Hediyesi”,
Yorumlar
Haber Yazılımı