Çınar Belediyesi Ücretsiz Fidan Dağıttı
Haber
15 Kasım 2021 - Pazartesi 13:18 Bu haber 613 kez okundu
 
Çınar Belediyesi Ücretsiz Fidan Dağıttı
Çınar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından vatandaşlara 3 bin 650 adet ağaç fidanı dağıtımı yapılacak.
Diyarbakır Haberi
Çınar Belediyesi Ücretsiz Fidan Dağıttı

Çınar Belediyesi çevre ağaçlandırma çalışmaları kapsamında başlattığı kampanyada geçtiğimiz yıl 10 bin dağıtırken, bu yıl ise 3 bin 650 adet fidan dağıtacak.

 

Toprak Mahsulleri Ofis’nin bulunduğu arazide dağıtılacak fidanlara halkın yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Fidan çeşitleri olarak 2 bin adet İran Çamı,  bin 500 adet Mavi Servi, 150 adet ise Fıstık fidanı dağıtılacak. Fidanları hem merkez hem de kırsal mahallelerden gelen vatandaşlar fidan alabilecek. Fidan almak isteyenler belirtilen adreste belediyemizin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplere başvuru yaparak alabilecek.

 

Fidan dağıtımı ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Bedri Kaya “Herkesin çevresine ağaç dikmesi yeşil alanın artması demek. İhtiyacı olan tüm vatandaşlarımızın fidan alarak bahçesini, mahallesini ağaçlandırması, yeşillendirmesi önemli. Bu konuda biz belediye olarak zaten her yıl olduğu gibi bu yıl da fidan dağıtımı yapıyoruz. Daha yeşil bir Çınar için de yeşillendirme çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Seyfettin EKEN
Etiketler: Çınar, Belediyesi, Ücretsiz, Fidan, Dağıttı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı