Bugünden itibaren telefonsuz da kullanabilecek
Haber
23 Kasım 2021 - Salı 23:46 Bu haber 126 kez okundu
 
Bugünden itibaren telefonsuz da kullanabilecek
WhatsApp'ın uzun zamandır beklenen yeni özelliği kullanıcılara açıldı. Kullanıcılar, 'çoklu cihaz' özelliği sayesinde telefonları yanlarında olmadan da uygulamayı kullanabilecek.
- Haberi
Bugünden itibaren telefonsuz da kullanabilecek

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a yeni bir özellik daha ekledi. Uygulama, çoklu cihaz özelliğini tüm kullanıcılara açtı. Daha önceleri ise öncelikle çoklu cihaz desteği sadece sınırlı sayıda kullanıcıya açıktı. Bundan böyle uygulama kullanıcıları aynı zamanda dört cihazda hesaplarını kullanabilecek.

Kullanıcılar artık çoklu cihaz özelliğiyle telefon olmadan bilgisayarda uygulamayı kullanabiliyor. Fakat daha önceleri uygulamayı bilgisayarda kullanmak için telefonun internetiyle bilgisayarınızın eşzamanlı olması gerekiyordu. Yeni özellik sayesinde artık telefonunuza bağlı kalmadan uygulamayı kullanabileceksiniz.

 

 

YENİ ÖZELLİK KULLANICILARA AÇILDI

 

Uygulamanın yeni özelliği aktif etmesiyle Whatsapp Web de güncellendi. Uygulama artık çoklu cihaz kullanımı için hazır hale geldi. İşte WhatsApp Çoklu Cihaz kullanmak için yapılması gerekenler;

 

Android için;

 

*WhatsApp'ı açın > Diğer seçenekler'e dokunun.

 

*Bağlı Cihazlar'a dokunun.

 

*Çoklu cihaz beta programı'na dokunun.

 

*BETA PROGRAMINA KATIL'a dokunun.

 

iPhone İçin

 

*WhatsApp'ta Ayarlar'a gidin.

 

*Bağlı Cihazlar'a dokunun.

 

*Çoklu Cihaz Beta Programı'na dokunun.

 

*Beta Programına Katıl'a dokunun.

 

WhatsApp çoklu cihaz beta programına katıldığınız anda bilgisayarda bulunan WhatsApp Web oturumunuz bu nedenle kapanır. 'Bağlı cihazlar' bölümüne girerek parmak izi veya Face ID ile doğrulama yaptıktan sonra QR kodu okutmalısınız. Ardından WhatsApp Web mesajlarınızı bilgisayara aktaracak.

Bu işlemlerin ardından artık telefona ihtiyacınız kalmıyor. Mobil telefonunuzun kapalı olması ya da internetinin olmaması durumunda dahi WhatsApp'ı kullanabilirsiniz.

 

 

BİHA

Kaynak: (AJANS URFA ) - AJANS URFA Editör: Mustafa ÇALIŞKAN
Etiketler: Bugünden, itibaren, telefonsuz, da, kullanabilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı