Batman’da 2022 Yılı Toplantı, Miting Ve Yürüyüş Güzergahları Belirlendi
Haber
14 Ocak 2022 - Cuma 22:36 Bu haber 834 kez okundu
 
Batman’da 2022 Yılı Toplantı, Miting Ve Yürüyüş Güzergahları Belirlendi
Batman Valiliği, 2022 yılı içerisinde kentteki toplanma alanları, miting ve yürüyüş güzergâhları ile afiş asılacak yerlerin güncel listesini yayımladı.
Gündem Haberi
Batman’da 2022 Yılı Toplantı, Miting Ve Yürüyüş Güzergahları Belirlendi

Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, merkezde gerçekleştirilecek açık hava toplantıları ile ilgili olarak toplanma yeri, miting alanı, yürüyüş güzergâhı, gösteri yürüyüşlerinin yer ve güzergâhları, kullanılacak afiş ve pankartların asılabileceği yerlerin güncellendiği bildirildi.

 

Valiliğin aldığı kararla 2022 yılı için yeniden düzenlenen alanlar şöyle; "Kıbrıs Şehitler Bulvarı ile 2734 Sokağın kesiştiği kavşak toplanma yeri, Hilal Mahallesi Otogar yanında bulunan alan miting alanı, toplanma yerinden hareketle, Kültür ışıklı Kavşağından, Mezopotamya Caddesini takiben, Zehra Camii, miting alanına kadar olan güzergâhın yürüyüş güzergâhı, miting alanı çevresinde bulunan sokak ve caddelerin dağılım güzergâhı olarak kullanılması,

 

İlimiz Kültür Mahallesi Mezopotamya Caddesi Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu önü toplanma yeri, Kültür Mahallesi Mezopotamya Caddesi ve 2607. Sokağın kesişti alan alternatif miting alanı, toplanma yerinden hareketle Mezopotamya Caddesini kullanarak miting alanına kadar olan güzergâhın yürüyüş güzergâhı, miting alanı çevresinde bulunan sokak ve caddeler ise dağılım güzergâhı olarak kullanılması,

 

Afiş, pankart ve her türlü ilan Düzenleme Kurulu Başkanı ile en az altı üyesinin adı, soyadı ve imzaları ile ilimiz miting alanı ve ilimiz merkezinde bulunan Billboard, Megalight, Raket ve Networklara asılabilecektir.

 

Ayrıca bahse konu propaganda araçlarında halkı suç işlemeye özendiren veya kışkırtan yazı veya resim bulundurulamaz. Toplantı veya gösteri yürüyüşünün yapılacağı tarihten bir önceki günden toplantı veya gösteri yürüyüşünün başlayacağı saate kadar, güneşin doğuşundan batışına kadarki zaman içinde olmak kaydıyla ses yükselten veya ileten herhangi bir alet veya araç ile çağrı yapılabilir. Bu süre dışında çağrı için sözü geçen alet veya araçlar kullanılamaz. Kapalı yer toplantılarında ses yükseltici alet veya araçlarla dışarıya yayın yapılamaz.

 

2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve bu Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca ilan olunur."

Kaynak: (İLKHA) - İlke Haber Ajansı Editör: Seyfettin EKEN
Etiketler: Batman’da, 2022, Yılı, Toplantı,, Miting, Ve, Yürüyüş, Güzergahları, Belirlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı