BAŞHEKİM ASENA İLE İLGİLİ FLAŞ GELİŞME
Haber
07 Eylül 2021 - Salı 21:53 Bu haber 808 kez okundu
 
BAŞHEKİM ASENA İLE İLGİLİ FLAŞ GELİŞME
Haziran ayında sürpriz bir şekilde görevden alınarak açığa alınan SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Muhammed Asena ile ilgili flaş gelişme.
Sağlık Haberi
BAŞHEKİM ASENA İLE İLGİLİ FLAŞ GELİŞME

Diyarbakır’da korona virüs nedeniyle Pandemi hastanesi olarak kullanılan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin görevden alınan başhekimi Dr. Muhammed Asena, geri dönmek için verdiği hukuk mücadelesini kazandı.

 

21 Ekim 2020’de atandığı Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bazı nedenlerden dolayı Haziran ayında görevden alınarak açığa alınan Dr. Muhammed Asena, yürütmeyi durdurmak için açtığı mahkemeyi kazanarak görevine iade edildi.

 

Verdiği hukuk mücadelesini geçtiğimiz haftalarda kazanan Asena, Sağlık Bakanlığı sistemine düşmesinin ardından yarın göreve başlayacak.

 

Yeniden Diyarbakır halkına hizmet edecek olmaktan dolayı sevinçli olduğunu belirten Asena; “Diyarbakır’ın bir evladı olarak bu kentte hizmet etmek boynumuzun borcudur. Haksız bir şekilde görevden alındığımız için mahkemeye başvurduk. Mahkeme de haklılığımıza kanaat getirerek tekrar göreve dönmemizi sağladı. Yarın yeniden görevimin başında olarak halkımıza yeniden hizmet etmeye başlayacağız. Bu süreçte yanımda olan, desteklerini esirgemeyen tüm vatandaşlarımızdan, dostlarımızdan Allah razı olsun” dedi.   

 

KAYNAK: SONHABERLERİM/SEYFETTİN EKEN

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞHEKİM, ASENA, İLE, İLGİLİ, FLAŞ, GELİŞME, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı