Babacan’dan Şenyaşar ailesi paylaşımı
Haber
17 Ekim 2021 - Pazar 18:54 Bu haber 359 kez okundu
 
Babacan’dan Şenyaşar ailesi paylaşımı
Şanlıurfa gezisinde adalet nöbeti tutan anne Emine Şenyaşar ve oğlu Fadıl Şenyaşar ile görüşen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından görüşmeye ilişkin paylaşım yaptı.
- Haberi
Babacan’dan Şenyaşar ailesi paylaşımı

Partisi’nin Eyyübiye 1’nci Olağan Kongresine katılmak için Şanlıurfa’ya gelen Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın seçim gezisi esnasında çıkan silahlı kavgada 2 oğlu ve eşini kaybeden Emine Şenyaşar ve oğlu Fadıl Şenyaşar’la görüştü. Anne Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar’a DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz eşlik etti.  Kentte bulunan bir otelde yapılan görüşmede yaşanan olaylarla ile ilgili Babacan’a bilgi veren Ferit Şenyaşar, hukukun işlemediğini belirtti.

 

DEVA Partisi Genel başkanı Ali Babacan ise aileye, “Meşru hukuk çerçevesinde mücadele etmek gerek. İki evlat kaldı. Allah onları size bağışlasın. Allah sabır versin. Bizim inancımızda tevekkül etmek var. Hayır da şer de Allah’tan. Siz mücadelenizi devam ettirin, biz de destek veririz” dedi.

 

“SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Dünkü görüşmenin ardından sosyal medya hesabından görüşmeye ilişkin paylaşım yapan Babacan, “Şanlıurfa’da, üç yıldır adalet mücadelesi veren Şenyaşar ailesiyle görüştüm. ‘Bu topraklarda adalet yok, buralardan gideceğiz’ diyen Emine Şenyaşar’ın feryadına kulak verdim. Eşitlik ve adalet mücadelesine devam edeceğiz ve Şenyaşar ailesinin hukuk sürecinin takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

 

BİHA

Kaynak: (AJANS URFA ) - AJANS URFA Editör: Mustafa ÇALIŞKAN
Etiketler: Babacan’dan, Şenyaşar, ailesi, paylaşımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı