Altınyıldız'dan Diyarbakır OSB'ye Yatırım Kararı
Haber
05 Kasım 2021 - Cuma 11:48 Bu haber 971 kez okundu
 
Altınyıldız'dan Diyarbakır OSB'ye Yatırım Kararı
Son aylarda yerli ve yabancı yatırımcının cazibe merkezi haline gelen Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'nde, son olarak Altınyıldız Firması da yatırım yapma kararı aldı.
Ekonomi Haberi
Altınyıldız'dan Diyarbakır OSB'ye Yatırım Kararı

Dünyaca tanınmış tekstil markası Altınyıldız, yatırım için Şanlıurfa ve Gaziantep’i eleyerek, Diyarbakır’ı tercih etti.

 

Firma yönetiminin aldığı karar sonrası Diyarbakır’a gelen ve Diyarbakır OSB’yi ziyaret eden Altınyıldız temsilcileri, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri bir araya geldi.

 

Yatırım danışmanları ile birlikte tesis kuracakları alanları da gezen Altınyıldız Firması yatırım danışmanları, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri ile hep toplu olarak hem de bire bir görüşerek, üst yönetime sunmak için bir rapor hazırladı.

 

Altınyıldız Firması yöneticilerinden Ali Rıza Ekinci ve Mustafa Güzeltaş, Diyarbakır OSB’nin tekstil başta olmak üzere yerli ve yabancı girişimcinin çekim merkezi haline geldiğini belirterek, “Üst yönetimimiz ve arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde, 6. teşvik bölgesinde yeralması nedeniyle Diyarbakır’da yatırım yapmanın daha avantajlı olduğuna karar verdik. Diyarbakır da ülkemizin güzide şehirlerinden biri. Bir çok ünlü markanın burada yatırım için hazırlık yaptığını biliyoruz. Altınyıldız olarak bizler de Diyarbakır OSB’de yatırım yapma kararı aldık. Hem Diyarbakır’a hem de ülkemize istihdam sağlayacak fabrikamız için en kısa süre içerisinde fiziki projeler hazırlayarak, inşaat çalışmalarına başlamak istiyoruz. Memleketimize hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: Editör: Seyfettin EKEN
Etiketler: Altınyıldız'dan, Diyarbakır, OSB'ye, Yatırım, Kararı,
Yorumlar
Haber Yazılımı