AK Partililer Ergani'de
Haber
12 Ekim 2021 - Salı 15:26 Bu haber 377 kez okundu
 
AK Partililer Ergani'de
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın tarafından başlatılan, 16 ilçe ile birlikte 17 ilçede buluşma şeklindeki İlçe İlçe 2023’e programına Ergani ilçesi ile devam edildi.
Diyarbakır Haberi
AK Partililer Ergani'de

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın'ın organizasyonuyla; MKYK üyesi Suna Kepoğlu Ataman, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Hani Belediye Başkanı  İbrahim Lale, Diyarbakır'da AK Parti'ye ait tüm İl Kademeleri, 16 ilçenin ilçe başkanları, ilçe Kadın kolları başkanları, ilçe Gençlik kolları başkanları ve partililerin bulunduğu büyük bir kalabalık grup Diyarbakır’ın Ergani ilçesine çıkarma yaparak merkez ve kırsalda vatandaşlarla bir araya geldi.

 

Teşkilat yöneticileri ve belediye başkanları ilçede 21 ayrı gruba ayrılarak Ergani‘nin merkez ve köylerini içeren 21 ayrı yerine aynı anda dağılarak sorun ve talepleri birebir dinledi.

 

Ergani de yaptığı konuşmada Diyarbakır’da yapılan yatırımların önemine vurgu yapan Başkan Aydın, Diyarbakır’ın her noktasında bir çalışmamız vardır. Hükümetimizin Diyarbakır’ımız konusunda pozitif ayrımcılığı sayesinde Diyarbakır büyük bir değişim ve dönüşüm içerisindedir. 19 yıllık iktidarımız  boyunca şehrimize 7 milyar liranın üzerinde yatırımlarımız yapılmıştır. Bunun haricinde bölgeye katma değer sağlayacak  yatırımların temelleri atılmaya devam ediyor. Bu yatırımlar tamamlandığında doğrudan ve dolaylı olarak on binlerce kişiye istihdam oluşacaktır. Bizler şuanda Diyarbakır da ki en büyük ihtiyacın istihdam alanları olduğunun farkındayız. Özellikle en büyük ihtiyaç olan istihdamla ilgili çok muazzam çalışmalar yapılıyor. Bugün Diyarbakır’ımız da yapılmakta olan projeler ile birlikte hem Şehrimizin işsizlik sorununu ortadan kaldıracağız hem de bir bütün olarak hemşerilerimizin ekonomik kalkınmasını sağlamış olacağız. İl Başkanlığı olarak göreve başladığımızdan bu yana en büyük gayretimiz bu alanda olmuştur.

 

Başkan Aydın  "Bizler, bu memleketin derdiyle dertlenen insanlarız. Liderimiz, Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Diyarbakır'ın daha iyi olması, daha huzurlu olması, ekonomik anlamda, siyasi anlamda, kültürel anlamda, sosyolojik anlamda ve sportif anlamda daha güzel günler yaşaması için mücadele içerisindeyiz. Bütün gayemiz ve mücadelemiz buna yöneliktir. Bu amaçla teşkilat olarak tüm ilçelerde tek tek gezerek vatandaşlarla buluşuyoruz” diye ifade etti.

 

Renkli görüntülere sahne olan Ergani buluşmasında vatandaşlar AK Partililere yakın ilgi gösterdi. Vatandaşların buluşmalarda belirttiği bütün sorun ve sıkıntılar ile beklentiler ilgili yerlere bildirilmek ve çözüm yolları aranmak üzere notlar halinde alındı.

Kaynak: Editör: Seyfettin EKEN
Etiketler: AK, Partililer, Ergani'de, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı