ADIYAMAN'DA SON 7 GÜNDE BİNDEN FAZLA EV KARANTİNAYA ALINDI
Haber
16 Eylül 2021 - Perşembe 01:45 Bu haber 965 kez okundu
 
ADIYAMAN'DA SON 7 GÜNDE BİNDEN FAZLA EV KARANTİNAYA ALINDI
Adıyaman İl Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 kaynaklı 153 hanenin karantinaya alındığını duyurdu.
Sağlık Haberi
ADIYAMAN'DA SON 7 GÜNDE BİNDEN FAZLA EV KARANTİNAYA ALINDI

​​​​​​​​​​​Yaşanan Covid-19 vaka artışının ardından yetkililer tedbirlere uymaya ve aşı olmaya karşı daha duyarlı davranılması çağrısında bulunuyor.

 

​​​​​​​​​​İkinci normalleşmeyle birlikte başlayan süreçte Adıyaman'da günlük bir haneye kadar düşen karantina alma işlemi yeniden artış göstermeye başlayarak son bir hafta içerisinde bin 61 hanenin karantinaya alınmasına neden oldu.

 

Adıyaman'daki vaka sayılarıyla  ilgili açıklamada bulunan Valilik, salgının görüldüğü andan itibaren virüsün toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararının uygulamaya geçirildiği belirtildi.

 

Açıklamada, gerekli hassasiyeti göstermeyen ve alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi gereğince idari para cezasının uygulanacağı kaydedildi.

 

Açıklamanın devamında, Coronavirus nedeniyle 153 hanenin daha 14 gün karantinaya alındığı ve karantinaya alınan evlerin adreslerine valiliğin internet sitesinden ulaşılabileceği belirtildi.

Kaynak: (İLKHA) - İlke Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ADIYAMAN'DA, SON, 7, GÜNDE, BİNDEN, FAZLA, EV, KARANTİNAYA, ALINDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı