Haber
29 Temmuz 2021 - Perşembe 13:16 Bu haber 5502 kez okundu
 
Diyarbakır’da son iki hafta içerisinde yeniden artışa geçen Covid-19’a karşı başlatılan “Aşı Ol” kampanyası için bir çağrı da spor dünyasından geldi.
Spor Haberi

Koronavirüsün etkilediği ve ayrı bıraktığı spordaki taraftar hasretini sonlandırmak için tüm vatandaşların aşı olması gerektiğini belirten Diyarbekirspor 2. Başkanı ve Basın Sözcüsü Veysi Avşar, taraftarların 12. adam hasretini dindirmek için aşılanması gerektiğini belirtti.

 

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, en az aşı uygulamasının yapıldığı ilk 5 il arasında yer alan Diyarbakır’da, aşılanmayı yaygınlaştırmak için çağrıda bulunan Diyarbekirspor 2. Kulüp Başkanı ve Basın Sözcüsü Veysi Avşar, önümüzdeki sezonda tribünde yer alıp takımlarımızı saha kenarında desteklemek istiyorsak aşı olunması gerektiğini söyledi.

 

Koronavirüse karşı aşılanmak dışında bir çarenin olmadığını belirten Avşar; "İnsanlık ve ülkemiz iki yıldan bu yana tüm dünyayı saran koronavirüs salgını ile mücadele etmektedir. Bu süreçte hepimiz sevdiklerimizi, yakınlarımızı kaybettik. Eski normallerimize hasret kaldık. Günlük yaşamımız sekteye uğradı, spordaki alışkanlıklarımızı ve ayrıcalıklarımızı yitirdik. Takımımız başta olmak üzere futbol takımları 12.adam olan taraftara hasret kaldı. Taraftarlar müdavimi oldukları tribünlere hasret kaldı. İşte bunun önüne geçmek için elimizde şimdi önemli bir fırsat var. Eski normallerimize kavuşmak, kendi sağlığımızı ve sevdiklerimizi korumak, tribünlerde omuz omuza verip coşkuyu paylaşmak için aşı olalım. Eylül ayında başlayacak olan 2021-2022 futbol sezonunda sahada ve tribünde bütünleşmek için tüm taraftarlarımızı aşı olarak bu zorlu sürecin aşılması için duyarlı olmaya davet ediyorum" dedi.

 

HABER: SEYFETTİN EKEN

Kaynak: (SEYFETTİN EKEN) - SEYFETTİN EKEN Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı